Teknolojiye Daha Net Bakın - 24 Nisan 2013
  • 202 views
  • 24 Nisan 2013
  • 0
  •  

iGoogle’ın varisi o olacak!


Google Now, şimdi de web’e mi geliyor?
Android’de tanıştığımız, iOS ve Chrome’a gelmesine kesin gözüyle bakılan uygulamadan yeni sürpriz!Android’in en iyi özelliklerin arasında sayılan, ancak Türkiye’de neredeyse pek bir işe yaramayan Google Now, yakın zamanda bir web hizmeti olarak karşımıza çıkabilir.
Android 4.1’de ortaya çıkan Google Now’un Chrome’a ve iOS’a geleceğine dair birtakım işaretler mevcuttu. Şimdi ise Google’ın üzerinde çalıştığı bir kodda yapılan keşif, reklam devinin Google Now’u web’e entegre etmek üzere çalıştığını gösteriyor olabilir. Koddan alınan ekran görüntüsünde Now aracılığıyla kullanıcı hakkında daha fazla bilgi toplanmaya çalışıldığı gözleniyor.
Google Now’un web üzerinde nasıl görünebileceğine dair bir ipucu ise şimdilik yok. Ancak 1 Kasım 2013’te tarihe karışacak iGoogle’ın yerini alacağını tahmin etmek çok güç değil.
iPhone’daki Siri’nin bir tür karşılığı olarak ortaya çıkan Google Now, bulunduğunuz konuma, saate ve kişisel bilgilerinize/alışkanlıklarınıza göre size hava durumu, trafik durumu, spor müsabakalarının sonuçları gibi alakalı, faydalı bilgiler sunuyor.Söz konusu Google kodu.
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ