Teknolojiye Daha Net Bakın - 25 Şubat 2013
  • 210 views
  • 25 Şubat 2013
  • 0
  •  

HTC’den Ultrapiksel’li cep!


Dünyanın önde gelen cep telefonu üreticilerinden HTC, Dünya Mobil Kongresi öncesi tanıttığı HTC One telefonuyla fuarda sahne aldı.Çarşamba günü sona erecek Dünya Mobil Kongresi’nde telefon üreticileri birbiri ardına yeni ürünlerini tanıtıyor. HTC ise diğer firmalara nazaran bu yıl erken davranan şirketlerden. Fuarı beklemeksizin HTC One’ı günler öncesinden tanıtan şirket, fuar kapsamında da tüm standını yeni telefonuna ayırdı.
HTC ONE’IN ÖZELLİKLERİ
4 megapiksel dahili kamerayla gelen ve HTC’nin en üst düzey telefonu olma özelliğini taşıyan HTC One’da özel bir kamera teknolojisi kullanılıyor. Ultrapiksel isimli bu teknoloji sayesinde dahili kamera 4 megapiksel olsa da 13 megapiksel bir kameranın alabildiği görüntüyü aynı kalitede yakalayabiliyor. Bunun nedeni ise HTC One’ın kamerasının yüzde 300 oranında ışığı daha iyi alabilmesi ve bu şekilde iyi sonuçlar elde edilebilmesi… Cihaz 4 megapiksel kamerasıyla 2688×1520 piksel çözünürlüğünde görüntü alabiliyor.
micrsoSIM kart ile çalışan HTC One’ın 4.7 inç’lik bir ekranı var ve bu sayede cihaz 1080×1920 piksel ekran çözünürlüğüne ulaşabiliyor. Gorilla Glass teknolojisi sayesinde ekranı çizilmelere karşı dayanıklı olan HTC One’ın ağırlığı 143 gramı buluyor.
HTC Sense 5 arabirimi sayesinde kullanıcılara daha kullanışlı bir Android arayüzü sunan cihaz, Android’in en yeni sürümünü kullanıyor. 4 çekirdek 1.7 GHz hızında işlemciden güç alan HTC One, HSPA+,LTE ağ teknolojilerini de destekliyor.
32 ila 64 GB hafızalı modelleri bulunan HTC One’ın fiyatı henüz netleşmiş değil ve Mart ayı içinde satışa sunulacak.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ