Teknolojiye Daha Net Bakın - 6 Ocak 2013
  • 295 views
  • 06 Ocak 2013
  • 0
  •  

HP’den çok gelişmiş depolama çözümleri!


HP sektörde birçok yeni inovasyonu içeren gelişmiş Bütünleşik Depolama Portföyü’nü duyurdu. Yenilenen HP Depolama Portföyü, farklı büyüklükteki işletmeler için ölçeklenebilen tek bir ortak mimari ile depolamada karmaşıklığı gideriyor ve verimsiz süreçleri ortadan kaldırıyor.
HP Bütünleşik Depolama, sanallaştırılmış ortamlar, bulut bilişim ve büyük veri depolama sistemleri için tasarlandı. HP 3PAR StoreServ Depolama, HP StoreAll Depolama ve HP StoreOnce Yedekleme serisinden oluşan bu yeni ürün ailesi ile kurumlara farklı seçenekler sunuluyor.
HP, işletmelere uygun maliyetli depolama seçenekleri sunuyorKurumlar, BT bütçelerinin yüzde 70’ine yakınını satın aldıkları, ancak tam kapasite kullanmadıkları veri depolama sistemlerine harcıyor. Öte yandan, sistem yöneticileri onlarca farklı depolama mimarisini yönetmeye çalışıyor. Bu da esnek olmayan ve dağınık bir altyapıya sebep olurken, kurumlar ürün özellikleri ile fiyat avantajı arasında seçim yapmak zorunda kalıyor.
Yeni donanım ve yazılım seçenekleri kurumların hızını artırıyor2011 yılında, HP, Bütünleşik Depolama çözümlerini duyurduğu zaman, sosyal medya gibi insan kaynaklı veri artışının yanısıra, telekom ile BT sektörünün yakınsaması ve Hizmet olarak BT çözümlerinden kaynaklanan büyük veri depolama ihtiyacını gidermeyi amaçlıyordu. HP’nin Bütünleşik Depolama vizyonu “polimorfik basitlik” olarak adlandırılıyor.
Bu yeni depolama anlayışında farklı özelliklere göre değişiklik gösteren, farklı form faktörlerine sahip olan, kurumsal firmalar ile KOBİ’lerde farklı biçimlerde ölçeklenen donanımların tek bir ortak mimari ile çalışmasını sağlıyor. Ortak mimarinin farklı sistemlere adapte olması, blok depolama, nesne depolama ve dosya uygulamalarının aynı veri hizmeti üzerinden çalışmasına izin vererek uyumluluğu sağlıyor. HP aynı zamanda, sabit disk sürcüler (HDD) ve katı hal diskleri (SSD) için de optimizasyon sağlıyor. Bu çerçevede, HP depolama portföyüne ek olarak aşağıdaki ürün gruplarını sunuyor:
• HP 3PAR StoreServ 7000 Depolama, sektörün 1. sınıf kaynak kullanımı ve hizmet kalitesi sağlayan tek orta ölçekli dörtlü kontrol ürünü olarak, kurumlara ekonomik fiyatlarla sunuluyor. Blok depolama ve dosya veri hizmetlerini destekleyen sistem, HDD, SSD kombinasyonları ve salt SSD yapılandırma desteğiyle saniyede 320 binden fazla girdi/çıktı işlemi yapabiliyor. Bu da benzer fiyatlı diğer markalardan 2,4 kat yüksek hız anlamına geliyor. • HP StoreAll Depolama, nesne depolama ve dosya veri erişimi özelliklerine sahip ölçeklenebilir bir platform olarak, hem Büyük Veri hem de Bulut’ta depolama için sadeleştirmiş bir ortam sağlıyor. Bu platform, sistem yöneticilerinin üzerindeki yükü ve ek donanım ihtiyacını da azaltıyor. HP’nin ana araştırma grubu HP Labs tarafından geliştirilen HP StoreAll Express Query (Ekspres Sorgulama) önceki dosya sistemi arama yöntemlerinden 100 bin kat daha hızlı arama sorgusu yapabiliyor. HP Autonomy Intelligent Data Operating Layer (IDOL) (Akıllı Veri İşletim Katmanı) ile entegre edilen sistem, bilgi işlem süreçlerini HP StoreAll birimlerine aktararak, analiz işlemlerinin en güncel verilerle ve daha az donanım kullanarak tamamlanmasını sağlıyor. • HP StoreOnce 2000 ve 4000 Yedekleme çözümleri, HP StoreOnce Catalyst yazılımı ile veri hareketlerinin daha hızlı takip edilmesini ve yüksek performanslı veri tekilleştirme süreçlerini destekliyor. Bu da uzak siteler ve genel merkez dışındaki veri merkezlerinde veri koruma maliyetlerini azaltıyor. Bu iki yeni model yedekleme işlemlerini, en yakın rakip sisteme kıyasla üç kata kadar daha hızlı ve yüzde 35 oranında daha düşük maliyetle gerçekleştiriyor.
HP Türkiye Veri Depolama Sistemleri Bölüm Yöneticisi İlker Rodoplu, konuyla ilgili açıklamasında HP’nin yenilikçi depolama konseptini şöyle açıkladı: “Önceki teknoloji ürünleri sunan markalar, kurumların yeni iş yükünü karşılaması için gereken yeterliliğe sahip değil. Eski mimarilere yeni özellikler eklemek ise kabusa dönüşüyor. HP’nin sektörde benzeri olmayan Bütünleşik Depolama yenilikleri, şirketlerin tüm depolama segmentleri ile kategorilerinde ortak bir mimari ile altyapıyı basitleştirmesi ve maliyetleri düşürmesine yardımcı oluyor.”
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ