Teknolojiye Daha Net Bakın - 9 Ocak 2013
  • 302 views
  • 09 Ocak 2013
  • 0
  •  

Herkese göre bir teknoloji var!


Dünyanın en büyük teknoloji şovu CES 2013’ün ilk gününde dünya devleri en yeni ürünlerini görücüye çıkardı. Fakat fuarın en ilgi çekici stantları, farklı kullanım alanlarına hitap eden yaratıcı ürünler sunanlar oldu.Teknoloji üreten firmalar, temel ürün gruplarını çeşitlendirecek yeni ürünler tasarladılar ve bunları ilk defa CES 2013’te tanıttılar. Bu ürünler, kullanıcı tiplerine ve kişilerin kullanım tercihlerine göre özellik kazanıyor. Çocuklar, profesyoneller, kadınlar, otomobil tutkunları ve oyunseverler için birbirinden çarpıcı ürünler ilk defa CES 2013’te tüketicilerin beğenisine sunuldu.
Çocuklara balon değil, iPad!
Artık çocukları balonla veya basit oyuncaklarla oylama devri eskilerde kaldı. iPad nesli için oyun ve öğrenme kavramları tamamen değişti. Bunun bilen teknoloji üreticileri de yeni nesil çocuklara uygun bazı ürünler geliştiriyorlar. Henüz tuvalet eğitimi alma çağındaki bir bebek için iPad’li lazımlık, yemeğini usluca yemesi için yemek masası, eğitim uygulamaları için tahta şeklinde iPad taşıyıcı ve tablet yerleştirilebilen bisiklet kesinlikle miniklerin çok hoşuna gidecek.
Oyun severlere özel tablet
İçindeki çocuğu yüksek kaliteli oyunlarla açığa çıkaran yetişkinler de unutulmamış. Oyun donanımlarıyla bilinen Razer’ın yeni oyun tableti dikkat çekiyor. Diğer tabletlere göre daha kalın ve ağır olan Razer tabletin aksesuarları da oyuncular için özel tasarlanmış durumda. İki yanında oyun kumandası bulunan kılıf dikkat çekiyor. Oyun konsollarında kullanılan türden joystick’lerin bu tablette kullanıldığını da belirtelim. Tabletin ekranı ve diğer donanımları, yüksek performanslı oyunları çalıştıracak şekilde tasarlanmış.
İş uygulamalarına dokunun
Şimdiye dek tabletler çoğunlukla eğlence ve sosyal amaçlarla kullanıldı. Şirket çalışanlarının iş amaçlı kullanabileceği tabletler üzerindeki çalışmalar, Wiindows 8’in piyasaya çıkmasıyla büyük bir ivme kazandı. Bu seneki CES’te Windows 8’li ürün yağmuru olduğunu söylesek yanlış olmaz. Bu durum, tablet tarafı için de geçerli. Şirketlerin ürettiği Windows 8’li yeni tabletler arasında, tamamen iş kullanımı için geliştirenler dikkat çekiyor.
Eşyalara telefon ve tabletten hükmedin
Teknolojide yeni trend, eşyaların birbirine bağlanması ve uzaktan yönetilmesi. Samsung standında yer alan akıllı çamaşır makinesi, iklimlendirme sistemi, buzdolabı ve fırını uzaktan yönetmek mümkün. Akıllı telefon ve tabletle evdeyken veya dışarıdayken ev eşyalarınızı kolayca yönetebileceksiniz. Cihazları uzaktan kullanmak konfor haricinde, enerji ve zaman tasarrufu da sağlayacak.
Otomobillere dokunmatik ekranlı tam kontrol
Teknolojinin en fazla dokunduğu alanlardan biri otomotiv oldu. Yeni model otomobillerde teknolojinin tüm nimetlerini görmek mümkün. Bu senenin trendi, yüksek kaliteli dokunmatik ekranlarla yönetilen gelişmiş otomobil bilgisayarları. Rahat kullanım sunan bu yeni otomobil içi dizayn sayesinde sürücüler yol, iklim, trafik ve diğer tüm gerekli bilgileri anbean alabiliyorlar. Otomobilin sahip olduğu tüm fonksiyonları yönetmek de bu ekranlar sayesinde tamamen biçim değiştirecek.
Hepsi bir arada bilgisayarlara dokunun
CES’in en çok ilgi gören ürünlerinden biri de dokunmatik ekranlı hepsi bir arada PC’ler oldu. Büyük üreticilerin yeni modellerini sergilediği bu melez bilgisayarlar, Windows 8’le güçlenmiş biçimde kullanıcılara yepyeni bir deneyim sunuyor. Dokunmatik ekranlı hepsi bir arada bilgisayar konsepti, masaüstü bilgisayarın ömrünü bir süre daha uzatacak gibi görünüyor.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ