Teknolojiye Daha Net Bakın - 1 Şubat 2013
  • 225 views
  • 01 Şubat 2013
  • 0
  •  

Google’ın yeni Android’i şaşırttı!


Google, yeni bir Android sundu. Ancak bu sefer yazılım olarak değil, heykel olarak. Kampüs binasına yerleştirilen heykelin, eskisinden gözle görülür bir farkı var. Bu fark, mobil işletim sistemini temsil eden robotun yeşil değil gümüş renkli olması. Google, akıllı telefon ve tablet piyasasının küçük ‘devi’ Android’ için kampüsüne yeni bir heykel dikti. Ancak yeşil rengiyle kabul ettiğimiz Android, bu kez gümüş renginde belirdi.
Şirketin halkla ilişkiler müdürlerinden Paul Wilcox’un Google + sayfasında verdiği bilgiye göre, heykel Google’ın California, Mountain View’daki kampüsünün merkezine yakın bulunan 45 numaralı binaya dikildi.
Binaya gelenleri selamlayan Android, yeni rengiyle bazı soru işaretleri de uyandırdı. Heykelim metalik giri-krom kaplama görünümü,  Android’in yeni bir versiyonunun sunulup sunulmayacağı veya Chrome-Android birleşmesi olup olmayacağı sorusunu akıllara getirdi. Wilcox, her iki düşüncenin de doğru olmadığını belirtti. Wilcox, “Ben yazılımcı değil, insanların geri bildirimlerini Google ekipleriyle paylaşan biriyim. Açık olmak gerekirse, bu heykel sinsi bir şekilde yeni ürünün sinyalini vermeyi amaçlamıyor. Tersine, sadece yeni bir heykelden ibaret” dedi.
Google, Androd, işletim sisteminin her yeni versiyonu adına bir heykel dikmesiyle biliniyor. Android robotunun yanı sıra, Google Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich ve Jelly Bean versiyonları için de heykele sahip.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ