Teknolojiye Daha Net Bakın - 26 Nisan 2013
  • 227 views
  • 26 Nisan 2013
  • 0
  •  

Google’ın sokak görünümü listesinde Türkiye yok!


Google’ın Sokak Görünümü adını verdiği özel haritalar servisi Macaristan ve Lesotho’ya girişiyle birlikte 50 ülkeye ulaşmış oldu.
Google 50 ülkeye ulaşan servisi için şu ana kadarki en büyük güncellemesini yayınladı. Güncellemeyle birlikte aralarında Fransa, İtalya, Polonya, Rusya, Singapur ve Tayland’ın bulunduğu 14 ülkedeki 563 bin km’yi aşkın yolun güncellenmiş görüntüleri servise eklenmiş oldu.
LİSTEDE TÜRKİYE YOK!Google geçtiğimiz ekim ayında yayınladığı güncellemeyle ABD, Birleşik Krallık, İtalya ve İsveç’in de arasında bulunduğu ülkelerde 400 bin km’den fazla yeni yol görüntüsünü servise eklemişti. Son güncellemeyle servise dahil olanlar arasında Portekiz’deki Ulusal Pena Sarayı, İrlanda’daki Kilkenny Kalesi ve Hong Kong’taki Che Kung Tapınağı da bulunuyor. Google Sokak Görünümü’nü bundan 6 yıl önce beş ABD şehrinde devreye sokmuştu. Servis altı yıl içinde tüm dünyada 8 milyon kilometrelik bir mesafeyi kapsar hale gelirken, gizlilik ihlalleri nedeniyle hem ABD’de hem diğer ülkelerde Google’ın başına işler açmıştı. Henüz ülkemizde kullanılmayan Sokak Görünümü servisi Google’ın haritalama alanındaki rakiplerinin şirketi yakalamayı hedefledikleri noktalardan biri.
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ