Teknolojiye Daha Net Bakın - 26 Nisan 2013
  • 279 views
  • 26 Nisan 2013
  • 0
  •  

Google Maps’i “hack’leyin!”


Maps’te daha fazla yaklaşmanın gizli yolu!
Google Maps’teki uydu görüntülerinde, Google’ın izin verdiğinden çok daha fazlasını yapabilirsiniz!Google Maps’te uydu görünümünde yere belirli bir seviyeye kadar yakınlaşmanız mümkün. Ancak gizli bir numara ile izin verildiğinden daha da fazla yakınlaşabilirsiniz.
Bir Reddit kullanıcısının ortaya çıkardığı yöntemde öncelikle bir bölgeye sonuna kadar yaklaşmanız, ardından zincir simgesine tıklayarak “Uzun URL”yi kopyalamanız gerekiyor (üstteki alan). URL’nin sonundaki örneğin “&z=19” şeklinde biten bölümü “&z=23” şeklinde değiştirip, bu URL’yi tarayıcınızda açtığınızda haritaya daha da yaklaştığınızı göreceksiniz. Bu numaranın işe yaraması için tabi ki Google’ın daha yakın seviyeler için görselleri depoluyor olması gerekiyor.
Numaranın daha çok büyük şehirlerde çalıştığını söyleyelim. Örneğin geçtiğimiz günlerde çok konuşulan “kanlı” cinayet/ıslak köpeğin bulunduğu bu yerde çalışıyor. Bu arada numarayı keşfeden Xythrowawayy, bazı yüksek çözünürlüklü görüntülerin herkese aynı anda sunulmadığını iddia ediyor.
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ