Teknolojiye Daha Net Bakın - 4 Şubat 2013
  • 266 views
  • 04 Şubat 2013
  • 0
  •  

Galaxy Note 8.0 nasıl olacak!


Samsung’un sadece birkaç hafta sonra tanıtacağı yeni Galaxy Note’u hakkında neler biliyoruz?Galaxy Note 2 ve Galaxy Note 10.1’in ardından ikisinin ortasında yer alacak yeni bir tablet doğmak üzere. Samsung Galaxy Note 8.0’ın özellikleri henüz resmi olarak onaylanmasa da Güney Kore’li şirketin yeni kalemli cihazı olacak gibi görünüyor. Bunun yanında Galaxy Note 8.0’ın bu ayki MWC 2013’te tanıtılacağı, Samsung Mobil Başkanı JK Shin tarafından onaylanmıştı.
Samsung’un halihazırda piyasada 7-8 inç’lik tabletleri bulunuyor (Galaxy Tab 7.0 ve 7.7). Ancak şirket, kalemli yapısıyla yeni Galaxy Note 8.0’ı iPad mini’ye karşı sert bir rakip haline getirmek istiyor olabilir.
İşte Galaxy Note 8.0 hakkında bilinenler, çıkış tarihi ve söylentiler.
Çıkış tarihi
Samsung’un mobil bölümü başkanının da onayıyla, her şey Galaxy Note 8.0’ın bu ayın son haftasındaki MWC 2013’te ortaya çıkacağını gösteriyor. Note 8.0’ın raflardaki yerini alması ise Nisan ayını bulabilir.
Fiyatı
Nexus 7 ve Kindle Fire HD gibi uygun fiyatlı cihazlarla rekabet edecek Note 8.0’ın fiyatının çok da yüksek olmamasını bekleyebiliriz. Samsung, Galaxy Note 8.0’ı özellikle iPad mini’den daha ucuza satmak isteyecektir.
Ekranı
İsminden de anlaşılacağı gibi 8 inç’lik bir ekranla gelecek cihazın ekran çözünürlüğünün 1280×800 olması bekleniyor. Dolayısıyla cihazın ekranı, iPad mini’den sadece biraz daha iyi olacak.
İşletim sistemi
Note 8.0’ın kutusundan Android Jelly Bean ile çıkacağı kesin gibi. Ancak bu sürümün 4.1 mi, yoksa 4.2 mi olacağı şimdilik bilinmiyor. SamMobile’a göre Note 8.0, Android’in en son sürümü Android 4.2’yle gelecek.
Teknik özellikleri
SamMobile’dan sızan bilgiler, cihazın 2GB RAM, 32GB dahili depolama, microSD slotu, 5MP kamera, 3G seçeneği, 4.600mAh pil ve S-Pen kalem ile geleceğini söyleniyor. Diğer bir sızıntı ise cihazın 1.6GHz dört çekirdekli işlemciye sahip olduğunu iddia ediyor.
Sızan görüntüler
Note 8.0’dan sızan görüntüler, onun bir tabletten çok telefona benzediğini gösteriyor. Zira Note 10.1’de görmediğimiz fiziksel giriş tuşu, menü ve geri dön tuşları, ekranın alt kısmındaki yerini almış durumda.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ