Teknolojiye Daha Net Bakın - 22 Ocak 2013
  • 247 views
  • 22 Ocak 2013
  • 0
  •  

Fujitsu’dan üst üste üç kez dünya rekoru!


Fujitsu PRIMERGY sunucularından enerji verimliliğinde üst üste üç kez dünya rekoru!
Dünyanın lider bilişim firmalarından Fujitsu, PRIMERGY sunucularının enerji / güç-performans dünya rekorunu üç kez üst üste kırdığını açıkladı. Tek soketli ve dört soketli sunucuların ardından çift soketli PRIMERGY sunucular da ‘endüstri standardı sunucular’ sınıfında dünya rekoru kırdı. Bağımsız Standart Performans Değerlendirme Kurumu (SPEC), Fujitsu PRIMERGY TX200 S7 sunucunun 5.177 ssj_ops/watt sonucuyla enerji verimliliği alanında dünya rekorunu elinde tutan çift soketli sunucu olduğunu onayladı.
Yeni sunucu, tek soketli kale tipi sunucu PRIMERGY TX150 S8 ile birlikte piyasaya sürüldü. Bir önceki nesil sunuculara göre % 50’ye varan performans avantajı sunan sunucular KOBİ’ler, şubeler veya sanallaştırılmış altyapılar için ideal seçimler olarak dikkat çekiyor. Intel Xeon E5 işlemci ailesiyle PRIMERGY TX150 daha güncel bir platforma sahiptir. Bu sayede kullanıcılara tek sokette daha yüksek performans ve genişleyebilirlik sağlıyor.
Hem PRIMERGY TX150 S8, hem de PRIMERGY TX200 S7 sunucular genişleyebilirliğe ve kullanılabilirliğe odaklanan KOBİ uygulamalarına göre, enerji verimliliği performansından ödün vermeyecek şekilde tasarlandı.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ