Teknolojiye Daha Net Bakın - 15 Nisan 2013
  • 264 views
  • 15 Nisan 2013
  • 0
  •  

Firefox 23’te bunlar yok!


Bu işlevlere Firefox 23’te el sallayacağız!Bizlerin iyiliğini düşünen Mozilla, Firefox’u “bozmamızı engellemek” için bakın neler neler yapıyor!Firefox’un 23. sürümü, azaltılan ayar sayısı sayesinde tarayıcının kullanımını çok daha kolay hale getirmeyi amaçlıyor. Mozilla’nın bu değişikliği yapmasındaki amaç, hem Firefox’un işlemez hale getirilebilmesini engellemek, hem de gereksiz seçenekleri ortadan kaldırmak.
Firefox’un şu anki sürümlerinde adres ve gezinti çubuğunu kapatmanız mümkün olabiliyor. Bu ise, web adreslerini yazmanızın artık mümkün olmaması demek. Mozilla ise belirli ayarları ortadan kaldırarak bu tarz sorunların oluşmasına engel olmak istiyor. Bu bağlamda Firefox 23 ile beraber JavaScript’i ve resimleri yüklemeyi devre dışı bırakmanız da mümkün olmayacak. Çünkü bu ayarları kapatmanız, birçok web sitesinin düzgün görünmemesi anlamına geliyor.
Kaldırılacak ayarlardan bir tanesi ise “en büyük ön-bellek boyutu”. Şimdiye dek en büyük disk ön-belleği boyutunu elle belirlemeniz mümkündü. Ancak bu değerin çok küçük değerlere ayarlanabilmesine engel olmak isteyen Mozilla, ayarı kaldırmayı tercih ediyor. Firefox’un ön-bellek boyutunu gerektiğinde otomatik olarak küçülttüğünü de söyleyelim. Son olarak Firefox 23’te SSL 3.0 ve TLS 1.0’ı kapatmanız da mümkün olmayacak.
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ