Teknolojiye Daha Net Bakın - 18 Nisan 2013
  • 245 views
  • 18 Nisan 2013
  • 0
  •  

Facebook’tan işletim sistemi!


Home, işletim sistemi de olabilirmiş!Facebook, yeni hizmeti Home’u Android’e sunmadan önce bakın hakkında neler düşünmüş neler…Facebook’un Home platformunu ortaya çıkarmadan önce yepyeni bir işletim sistemi yapmayı da aklından geçirdiği ortaya çıktı.
Sosyal dev, Home’u ortaya çıkarmadan önce şu üç yolu değerlendirmiş: Özel bir işletim sistemi, Android’in modifiye edilmiş bir sürümü veya geçenlerde tanıştığımız Android arayüzü.
Facebook mobil mühendislik direktörü Cory Ondrejka, her seçenek için bir prototiplerinin olduğunu söylüyor. D: Dive Into Mobile konferansında konuşan Ondrejka, ilk iki seçenekten vazgeçmelerinin nedeninin, Facebook Home ile amaçlarının mümkün olduğunca çok kullanıcıya ulaşmak olduğunu söylüyor. Home’un yüzlerce milyon kişiye ulaşmasını istediklerini söyleyen Ondrejka, başarılı bir işletim sisteminin bile bu deneyimi sadece belirli bir kesime sunabileceğini düşünüyor.
Ondrejka ve Facebook CTO’su Mike Schroepfer, sahnede ilk Home güncellemesinin Mayıs ayında geleceğinin de haberini verdiler. Tabletlere yönelik Home ise, Home’un Android’li ceplerde yaygınlaşmasından sonra kullanıma açılacak.
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ