Teknolojiye Daha Net Bakın - 4 Mart 2013
  • 257 views
  • 04 Mart 2013
  • 0
  •  

Facebook’tan çıkmadan önce!


Facebook hesabınızı kapatmak mı istiyorsunuz, bu işlemi yapmadan önce mutlaka yapmanız gerekenleri sizler için bir araya getirdik.      Bir işe girmiş olabilirsiniz ve işvereninizin gençlik fotoğraflarınızı görmesini istemeyebilirsiniz ya da çocukken yaptıklarınızdan utanıp yeni bir hesap açmak isteyebilirsiniz. Çeşitli sebeplerden dolayı Facebook hesabınızı silmek isteyebilirsiniz ancak Facebook hesabını silmek size pahalıya mal olabilir, işte Facebook hesabınızı silmeden önce yapmanız gerekenler:
Bağdaştırılmış uygulamalarınızı kontrol edin
Bazı web sitelerine Facebook ile girmiş ve hesap açmış olabilirsiniz, birçok veriyi Facebook üzerinden oluşturmuş olabilirsiniz, mobil uygulamalarınızla da ilişkilendirmişsinizdir belki, Hesabınızı kapattıktan sonra verileriniz kaybetmemek ve çeşitli başka sorunlar yaşamamak için Facebook kullanarak kullandığınız uygulamaları kontrol edin.
Facebook bilgilerinizi kaydedin
Facebook’daki tüm bilgilerinizi kaydederek kişisel arşivinizi elde etmiş olursunuz. Bu işlem oldukça kolay. Ayarlara giriniz ve Genel’e tıklayınız. Ardından Dil seçeneğinin hemen altında ‘Facebook verilerinin kopyasını indir’ yazısına tıklayıp ‘Arşivimi Başlat’ butonuna bastığınızda işleminiz başlayacaktır.
Arkadaşlarınızın doğum gününü unutmayın
Facebook’un en önemli artılarından birisi de arkadaşlarınızın doğum günlerini hatırlatmasıdır ve bu konuda güvenilir ve rahat bir uygulama olmuştur. Facebook’dan ayrılacağınız zaman buna da bir çare bulmanız gerekir. Bunun için Facebook’un Facebook Birthday uygulamasını kullanabilirsiniz ya da tek tek arkadaşlarınızı arayıp sormak durumunda kalacaksınız.
Kontağınızı koparmak istemeyeceğiniz insanları kaydedinFacebook’da birçok arkadaşımız var ve bu insanların bazılarının bilgileri Facebook dışında hiçbir yerde yok. Kontağınızı kesmek istemediğiniz insanların bilgilerini Facebook’tan çıkmadan önce kaydedin.
Facebook verilerinizi kaydedin
Videolarınız, fotoğraflarınız Facebook’ta yüklü. Bunları kaybetmek istemiyorsanız kaydetmeniz gerek. Bunun en kolay yollarından birisi de Backupify.com. Bu siteden tüm verilerinizi kaydedebilirsiniz.
Hesabınızı kapatmadan SEO’nuzu kontrol edin
Sosyal medyada başka mecralarda var olmaya devam etmek istiyorsanız arama motorlarında aranabilirliğinizi kontrol etmeniz gerekiyor. Var olmaya devam etmek istediğiniz sosyal platformların arama motorunda çıkıp çıkmadığınızı kontrol ediniz.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ