Teknolojiye Daha Net Bakın - 14 Mayıs 2013
  • 254 views
  • 14 Mayıs 2013
  • 0
  •  

Facebook kovdu!


Facebook, yeni uygulama Social Roulette’i yasakladı.
Rus Ruleti’nin sosyal medyadaki versiyonu olan Facebook uygulaması ‘Social Roulette’ yasaklandı. Uygulama, Facebook kullanıcılarına 6 adet şans veriyor, eğer silah ateş alırsa oyunu oynayan kişinin Facebook hesabı bugüne kadar paylaşılan tüm bilgiler ile birlikte tamamen siliniyordu.
‘Sosyal intihar’ olarak da adlandırılan uygulama geçen Cumartesi piyasaya sürüldü. Uygulamanın yaratıcılarından Kyle McDonald “ Bu uygulamayı geliştirmek sadece 4 saatimizi aldı. Bundan bir 4 saat sonra da uygulama ile birlikte Facebook için uygulama yaratma yetkimiz sınırlandırıldı” diye konuştu. McDonald, “Facebook’un uygulama kurallarına uyduğumuzu düşünüyorduk ancak bu kuralları yanlış anlamış olmalıyız” dedi.
Social Roulette’te 6 atışta da silah patlamazsa Facebook hesabında uygulamanın kullanıldığını ve halen hayatta olduğunu belirten bir mesaj beliriyor. Bu mesaj tüm Facebook’taki tüm arkadaşlar tarafından görülebiliyor. 
Tüm bilgiler siliniyor
Silah ateş aldığı taktirde ise paylaşımlar, fotoğraflar ve arkadaş bağlantıları da dahil olmak üzere tüm bilgiler geri dönüşü olmayacak şekilde siliniyor. Social Roulette yaratıcıları uygulamayı sosyal medyadan vazgeçip gerçek hayata dönmek isteyen kullanıcılar için bir araç olduğunu söylüyor.
Uygulama hakkında açıklama yapmak istemeyen Facebook, sadece amaçlarının kullanıcıları korumak olduğunu savundu.
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ