Teknolojiye Daha Net Bakın - 1 Mart 2013
  • 336 views
  • 01 Mart 2013
  • 0
  •  

Evernote’ın Türkiye açılımı!


Dünyanın her şeyi hatırlamasına yardımcı olan şirket Evernote, Evernote Business’ın Türkiye’ye açıldığını duyurdu.      Evernote Business, şirketlerin her çalışanın katkısından ve bilgisinden yararlanmasına olanak tanıyan bir çözümdür. Tüm önemli cihaz platformlarında çalışan Evernote Business, çalışanlara kullandıkları tüm tablet, telefon ya da bilgisayarlardan zengin bir bilgi kaynağına anında erişim sağlıyor. Aralık 2012’deki piyasaya çıkışından bu yana, tüm dünyadan 3.000’den fazla işletme Evernote Business’ı kullanıyor.
Evernote Business şu anda Kuzey Amerika ve Avrupa’nın her yanında, Avustralya ve Yeni Zelanda, Rusya, Güney Afrika ile Ortadoğu’daki bazı ülkelerde kullanılıyor. 2013 yılının ilk yarısında 50 ülkede daha bulunabilir olması ve Asya Pasifik ve Latin Amerika’daki birçok bölgenin de çok yakında bu ülkelere eklenmesi bekleniyor.
Evernote’un 50 milyon kullanıcısının üçte ikisinden fazlası 1 iş günlerinde verimliliği arttırmak için Evernote’u kullanmaktadır. Evernote kullanıcılarının %70’inden fazlası Amerika Birleşik Devletleri dışındaki ülkelerdeyken, global küçük ve orta ölçekli işletmeler pazarı Evernote Business için büyük bir fırsat teşkil etmektedir.
Küçük ve orta ölçekli işletmeler ile (KOBİ) daha büyük ölçekli şirketlerdeki çalışma gruplarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan Evernote Business, temel Evernote ürününe bilgi keşfetmeyi kolaylaştıran ve bir kullanıcılar grubunun tümüne kolay bir şekilde dağıtılmasına olanak tanıyan çeşitli özellikler eklemektedir. Evernote Business, çalışanların önemli bilgileri almasının ve hatırlamasının yanında, kuruluştaki diğer kişilerin bu konularda neler bildiğini keşfetmesi için, emek sarfiyatına izin vermeyen ve bilgi boşluklarını dolduran bir çözüm yaratmaktadır.
Evernote Operasyon Direktörü Ken Gullicksen şöyle belirtiyor:
“Evernote gibi hızlı büyüyen işletmelerin karşılaştığı en büyük güçlüklerden biri, şirketlerindeki bireylerin ve grupların bilgisini keşfetmektir. Evernote Business her çalışanın kendi bilgisini toplamasına olanak tanırken, aynı zamanda iş arkadaşlarının ne bildiğini keşfetmesine yardımcı oluyor. Evernote şirketlerin büyürken dahi, küçük bir şirket pratikliğinde hareket edebilmesine yardımcı oluyor. Her geçen gün kurumsal müşterilerimizden yeni bir şeyler öğreniyor ve ürünü ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde geliştirmeye devam ediyoruz.”
Evernote Business’ın Özellikleri
Evernote Business, Evernote’un popüler müşteri hizmetlerini oluşturan özellikler setinin yanında, küçük ve orta ölçekli işletmelerin ve daha büyük şirketlerdeki çalışma gruplarının verimlilik ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanan işlevselliği de barındırmaktadır.
İş Defterleri
Bireyler iş belgelerini, projelerini ve araştırmalarını İş Defterlerine (Business Notebook) yerleştirerek, bu defterleri iş arkadaşlarıyla paylaşabilir ya da şirketin İş Kütüphanesinde yayınlayabilirler. İş Defterleri ve kişisel defterler görsel olarak birbirinden kolaylıkla ayırt edilebilir.
İş Kütüphanesi
İş Kütüphanesi (Business Library), iş yerinizdeki herkese bilgileri şirket çapında paylaşması için bir yer veriyor. Şirket büyüdükçe, İş Kütüphanesinde biriken bilgiler de büyüyerek, Kütüphaneyi yeni ve mevcut çalışanlar için yararlı bir kaynak haline getiriyor. Yöneticiler her türlü notu, İş Kütüphanesindeki “Tavsiye edilenler (Recommended)” bölümüne ekleyebilir ve böylece aranan kelimeler kütüphanede öne çıkmış olur.
Geliştirilmiş Paylaşım
Evernote Business çalışanların önemli bilgileri bir ekip içerisinde, bir departmanda, tüm şirketle ya da dış müşterilerle paylaşmasına olanak tanımaktadır. İzinlerin oluşturması kolaydır ve bir çalışan şirketten ayrılırsa, kişisel notları da kendisiyle birlikte giderken, İş Notları şirkette kalmaktadır.
Bilgi Keşfi
Yeni İlgili Notlar (Related Notes) özelliği bir şirketin kolektif bilgisinden ilgili içeriği görüntüleyerek, değerli bilgilerin tesadüfi keşfine olanak tanımaktadır. Yeni bir not tarama, arama ve oluşturma, bir çalışanın kendi hesabından, tüm İş Defterlerinden ve İş Kütüphanesinden İlgili Notların görüntülenmesini tetiklemektedir.
Basit Dağıtım
Merkezileştirilmiş Yönetici Konsolu, IT yöneticilerinin dağıtım boyutunu kolaylıkla büyümesine ve tüm kuruluş için kullanıcı erişimi ve izinlerini gözden geçirmesine ve yönetmesine olanak tanımaktadır. Faturalandırma basittir ve kredi kartı ya da fatura ile ödenebilir.
Daha Yüksek Aylık Yükleme
Evernote Business kullanıcıları her ay kişisel defterlerinde 2GB, yani Evernote Premium’dakinin iki katı kadar yeni içerik oluşturabilir. Şirket her kullanıcı için, tüm İş Defterlerinde paylaşılan aylık 2GB ilave alan kazanmaktadır.
Evernote Business, bugün Mac, iOS, Android ve Windows Masaüstü için Evernote’ta hazır. Bugünden itibaren, İlgili Notlar Mac istemcisi, Chrome ve Firefox için Evernote Clearly ve Chrome için Evernote Web Clipper’da görüntülenecek.
Evernote Business, kullanıcı başına aylık 10 $ gibi bir ücret karşılığında, Evernote, Evernote Premium ve yeni Business Premium’un tüm özelliklerini içeren genişletilmiş bir Evernote paketi sunmaktadır.
Türkiye fiyatı: 18 TL
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ