Teknolojiye Daha Net Bakın - 10 Şubat 2013
  • 259 views
  • 10 Şubat 2013
  • 0
  •  

En hızlı Türkiye’de büyüdü!


Avrupa’da düşüş yaşayan Vodafone, Türkiye’de yüzde 18.4 büyüdü.Cep telefonu operatörü Vodafone’u Türkiye sırtladı. 2012-2013 mali yılının son çeyreğinde gelirleri yüzde 2.6 oranında düşen Vodafone, bu dönemde 11.4 milyar Sterlin gelir elde ettiğini açıkladı. Şirketin en fazla büyüme gösterdiği ülke yüzde 18.4 ile Türkiye oldu. Vodafone Türkiye son üç ayda abone sayısını 18.9 milyona yükseltti.
İSPANYA VE İTALYA’DA KAN KAYBETTİHindistan’da da yüzde 9 büyüyen Vodafone’un en fazla sıkıntı yaşadığı ülkeler İspanya ile İtalya oldu. Vodafone’un gelirleri İspanya’da yüzde 13.8, İtalya’da ise yüzde 11.3 geriledi. Hindistan ve Güney Afrika gibi yükselen piyasalarda yavaş gelişen Vodafone, geçtiğimiz sene zayıf performansından dolayı Güney Avrupa’daki birimlerinin nominal değerleri azaltılmıştı.
Vodafone CEO’su Vittorio Colao “Avrupa’daki zorlu piyasa koşullarında” gelirlerinde beklediklerinden daha büyük bir düşüş olduğunu açıkladı. Colao, Avrupa’daki mevcut kullanıcılarının az olmasından etkilendiklerini söyledi. Akıllı telefon kullanımında bir yükseliş olduğunu belirten Colao, Avrupalı müşterilerinin üçte birinin akıllı telefon kullandığını söyledi. Vodafone’nun yüzde 45 hissesi bulunan Amerika’nın ikinci en büyük kablosuz ağ operatörü Verizon Wireless’da, yeni kullanıcıların sayesinde 8.7  büyüme gösterdi.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ