Teknolojiye Daha Net Bakın - 8 Haziran 2020
  • admin
  • 1 views
  • 08 Haziran 2020
  • 0
  •  

Ekran altı kameraya sahip ilk telefon Xiaomi tarafından üretilebilir

Akıllı telefon pazarındaki rekabet son hızıyla devam ediyor. Şu aralar kullanıcılar tarafından en çok merak edilen şey ise ekran altı kameraya sahip ilk modelin hangi üretici tarafından geliştirileceği. Görünen o ki Xiaomi bu konuda önemli bir koza sahip.

Ekran altı kameraya sahip ilk telefon Xiaomi tarafından üretilebilir

Son dönemde Huawei, Apple ve Samsung gibi pazarın önde gelen isimlerinin ekran altı kamera teknolojisi üzerine çalışmalar yürüttüğü biliniyor. Lakin bu üreticilerden hiç biri ekran altı kamera teknolojisini verimli şekilde kullanmayı başarabilmiş değil.

Yani bu teknoloji ellerinde mevcut, lakin ortaya çıkan sonuçlar kullanıcıları tatmin edebilecek cinsten değil. O yüzden de ar-ge çalışmaları devam ediyor.

Sektörün dev isimleri bu konudaki çalışmalarını devam ettirirken, Xiaomi’nin ekran üreticisi olan Visionox ekran altı kamera teknolojisini verimli bir şekilde kullanmayı başardığını açıkladı.

Yani ekran altına yerleştirilen kamera, sıfır kayıp ile normal bir kamera gibi işlev görebiliyor.

Visionox’un bu yeni teknolojisini önümüzdeki CES ya da MWC etkinliklerinde duyurması bekleniyor.

Bu teknolojiyi bulan şirketin Xiaomi’nin ekran tarafındaki ortağı olması, ekran altı kamera tasarımına sahip ilk modelin de Xiaomi logosu taşıma ihtimalini hayli güçlendiriyor.

Elbette Visionox bağımsız bir firma. Dolayısıyla bu teknolojisini diğer üreticilere satma ihtimali de hayli yüksek. Lakin genel düşünce önceliği bir numaralı müşterisi olan Xiaomi‘ye vereceği yönünde. Yine de bekleyip göreceğiz.

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ