Teknolojiye Daha Net Bakın - 10 Ocak 2013
  • 377 views
  • 10 Ocak 2013
  • 0
  •  

Dünyanın ilk kavisli OLED TV’si!


Samsung, Dünyanın ilk kavisli OLED TV’sini CES 2013’te tanıttı!
Samsung Electronics, Las Vegas’ta 8-11 Ocak tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES), ev eğlence sistemlerinde inovasyon tanımında çıtayı bir kademe daha yükselterek, Kavisli OLED TV’sini görücüye çıkardı.
Samsung OLED TV; kavisli yapısıyla, içeriğe çok daha fazla derinlik kazandırıyor ve gerçek hayata daha yakın bir izleme deneyimi sunuyor.
Bunun yanı sıra, geleneksel düz ekranlarda (Flat Panel TV) mümkün olmayan sarmal panorama etkisi sayesinde tüketiciler, Kavisli OLED TV’nin keyfini azami ölçüde yaşama fırsatı elde ediyor. Kullanıcılar, geniş arazi görüntüleri ve doğa manzaraları gibi büyüleyici görüntüleri izlerken, bu muhteşem görüntüler tarafından sarmalanmış gibi hissedecekler.
55 inçlik Samsung OLED TV kıvrık yapısı sayesinde iki farklı kişiye farklı görüntü verebiliyor. Televizyondan ayrı satılan kulaklıklı özel gözlükler sayesinde OLED TV 3D görüntünün yanında sesi de ayrı ayrı iletiliyor.
OLED(Organik ışık yayan diyotlar) ekran basitçe iki iletken arasına çok ince organik filmler yerleştirerek üretiliyor. Işık yayan yapısı nedeniyle arka ışığa ihtiyaç duymayan OLED TV’ler diğer televizyonlara göre daha ince ve esnek oluyor.
Samsung’un CES’te tanıttığı ve dünyanın ilk kıvrık OLED TV’si ünvanına sahip KN55F9500 modelinin bu sene içerisinde tüketiciyle buluşacak. Televizyonun fiyatı şu anda açıklanmadı ancak geçtiğimiz yıl tanıtılan kıvrık olmayan aynı boyuttaki OLED TV’lerin ABD satış fiyatının 9 bin dolar olduğu belirtilmişti.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ