Teknolojiye Daha Net Bakın - 1 Mart 2013
  • 275 views
  • 01 Mart 2013
  • 0
  •  

Dünyanın gözü onda!


Bu telefonun şarjı bir haftada bile bitmiyor!Kullandığınız akıllı telefonun bataryasının bir günde tükenmesinden mi şikayetçisiniz? O halde şarjı bir hafta boyunca dayanan bu telefona göz atmanızda fayda var.Akıllı telefonların en büyük sorunlarından biri olan şarj kabusu üzerinde yıllardır kayda değer bir gelişme kaydedilemedi. Kimi şirketler güneş enerjisi veya kinetik enerjiyi cihaza uygulamayı planlarken, seri üretimde ünlü markaların bu teknoloji kullanan telefonlarına henüz şahit olamadık.
Ancak bir telefon var ki onu kullananlar telefonlarını prize bir hafta yaklaştırmak durumunda kalmıyorlar bile. Mobil Dünya Kongresi’nde ortaya çıkan ve Çin merkezli adı açıklanmayan bir şirketin tanıttığı telefonun ekranında kullanılan e-ink teknolojisi batarya ömründe kayda değer bir artış sağlıyor. Bugün için Amazon Kindle gibi e-kitaplarda kullanılan e-ink ‘elektrik alanla pozisyonunu değiştiren ve ışığı yansıtan yüklü parçacıkları kullanan, böylece arka plan ışığına ihtiyaç duymayan, kağıt baskıya yakın sonuç veren panel teknolojisi’ olarak tanımlanabilir.
Telefonlarında Full HD ve renkli ekran isteyenlere hitap etmeyen cihaz henüz prototip aşamasında olsa da, ilerleyen dönemlerde telefon üreticilerinin e-ink teknolojisini tercih etmesinde önemli bir rol oynayabilir.İşte ismi açıklanmayan o telefon.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ