Teknolojiye Daha Net Bakın - 16 Şubat 2013
  • 337 views
  • 16 Şubat 2013
  • 0
  •  

Dünyanın en hızlı masaüstü yazıcısı!


HP mürekkep püskürtmeli yazıcıyı geliştirmesinin 25. yılında dünyanın en hızlı masaüstü yazıcısını piyasaya sundu.
HP Guinness Rekorlar Kitabı tarafından dünyanın en hızlı yazıcısı olarak kabul edilen HP Officejet Pro X’in piyasaya sunulduğunu duyurdu. 
Özellikle KOBİ’lerin farklı talep ve gereksinimlerini karşılamak için tasarlanan HP Officejet Pro X, üretkenliği artırması, maliyetleri azaltması ve mürekkep püskürtme teknolojisinin iş yerlerine kattığı değeri öne çıkarması ile iş yaşamını kökten değiştiriyor.
HP Officejet Pro X, HP’nin 1988’de çıkardığı ilk Deskjet yazıcı ile başlayan ve 25. yılını dolduran mürekkep püskürtmeli yazıcı teknolojisindeki en son yenilik olarak öne çıkıyor.  Deskjet’in uzun yıllar boyunca elde ettiği başarı, HP’nin Photosmart ve Officejet ürünlerini geliştirmesini sağlayarak HP mürekkep püskürtmeli yazıcı portföyünün evrilerek yeni müşterilere genişleyen ürün ve hizmetlerle birlikte sunulmasına olanak tanıdı.
HP Officejet Pro X’e ek olarak bugün ayrıca iki yeni HP Officejet Pro yazıcıyı da duyurdu. HP Officejet Pro 2551dw Yazıcı ve HP Officejet Pro 276dw Çok İşlevli Yazıcı (MFP), kullanıcılarına lazer yazıcılara kıyasla  sayfa başına yüzde 50’ye kadar daha düşük maliyet, güvenilirlik ve profesyonel yazdırma olanağı sağlıyor. HP’nin yeni yazıcıları mevcut BT altyapısına geliştirilmiş yönetilebilirlik ve iş akışı çözümleri ile kolaylıkla entegre edilebiliyor. 
HP Officejet Pro X: KOBİ’ler için olağanüstü  hız, kalite, güvenilirlik ve uygun maliyet HP Officejet Pro X Serisi renkli yazıcılar ve MFP’ler lazer yazıcılara kıyasla iki kat daha fazla hız ve yarı oranda maliyet avantajı sunuyor.
HP Officejet Pro X Serisi HP’nin yeni PageWide teknolojisi sayesinde dakikada 70 sayfaya kadar (ppm)  yüksek kaliteli profesyonel belgeler hazırlayabiliyor. Bu özelliği HP Officejet Pro X’i Guinnes Rekorlar Kitabı’na göre en hızlı masaüstü yazıcısı haline getiriyor.
HP PageWide teknolojisi, hareket halindeki bir kağıt üzerine tek seferde dört farklı renkte Orijinal HP pigment mürekkebi yerleştirebiliyor. Kağıt hareket ettikçe yazdırma ucunun sabit kalması HP Officejet Pro X Serisi yazıcının daha hızlı ve sessiz çalışmasını sağlıyor. 500 yapraklık standart ana kağıt tepsisi KOBİ’lerin daha az yazdırma kesintisi yaşayarak zamandan daha çok tasarruf sağlamalarına olanak tanıyor. 
ENERGY STAR standartlarına uygun olan HP Officejet Pro X, enerji ve atık tasarrufu sağlayan özelliklerle ve HP’nin ofislerde yazdırma işlemlerinin sürdürülebilirliğini geliştirme kararlılığını sürdüren, sınıfının en iyisi malzemelerle donatılmış bulunuyor. HP 970 ve 971 mürekkep kartuşları, dayanıklılığı yüksek, profesyonel yazım kalitesi sunan çabuk kuruma ve uzun ömür özelliklerine sahip olmanın yanında optimize renk karıştırma ve yüksek hızlı yazdırma için kağıt etkileşimi işlevlerine sahip pigment mürekkep içeriyor. HP Officejet Pro X yüzde 50 oranında daha az enerji kullanırken HP 970 ve 971 kartuşları lazerle kıyaslandığında yüzde 50 daha az atık üretiyor ve eşdeğerde bir kalite sunuyor.  Her modelde yer alan otomatik çift taraflı yazdırma özelliği de kağıt tasarrufu için ek bir avantaj sağlıyor.  Mürekkep Püskürtmeli Yazıcıda 25 yıl! HP dünyanın ilk tek kağıtlı mürekkep püstkürtmeli yazıcısı HP Deskjet’i Şubat 1988’de piyasaya sunmuştu. Fiyatı 995 dolar olan ilk HP Deskjet ortalama 2 ppm hıza sahipti. Günümüzde HP’nin püskürtmeli yazıcı portföyü yüksek hızlı ve hafif yazıcılara doğru evrilmiş bulunuyor. Bununla birlikte günümüz HP mürekkep püskürtmeli yazıcıları, aralarında kablosuz web bağlantısı, bulut servisleri ve kurumsal yönetim çözümlerinin de bulunduğu çok sayıda farklı işleve sahip.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ