Teknolojiye Daha Net Bakın - 12 Şubat 2013
  • 269 views
  • 12 Şubat 2013
  • 0
  •  

Dünya devlerinden işbirliği!


Twitter ve AmEx işbirliği yaptı.Sosyal medya devi Twitter, uluslararası finans şirketi American Express(AmEx) ile birlikte “Tweet ile öde” servisi başlattı. Hizmet kapsamında AmEx kart sahipleri Twitter’dan kısa mesaj göndererek ürün satın alabilecek.Düzenlemeye göre Twitter ve AmEx hesapları arasında bağlantı kuran kullanıcılar satıcıların tekliflerini bir tweet ile kabul edebilecek. Bunun ardından AmEx’den bir onaylama mesajı gelecek. Bu mesajı onaylayan kullanıcılar ürünü satın almış olacaklar.
İki büyük şirketin yaptığı anlaşma, e-ticaretin doğrudan bir sosyal medya sitesi üzerinden kullanımına olanak veren bugüne kadarki en önemli anlaşmalardan biri oldu.
Sosyal medyada e-ticaret yavaş gelişiyor
Twitter ve Facebook gibi sosyal medya siteleri e-ticaret konusuna oldukça önem veriyor ve uzun dönemde bu işlemler üzerinden karlılıklarını arttırmayı planlıyor. Ancak sosyal medya üzerinden e-ticaretin gelişimi oldukça yavaş ilerliyor.
AmEx Dijital Ortaklık ve Geliştirme birimi balkanı Leslie Berland, Twitter’ın bu işlemlerden herhangi pay almayacağını belirtti. Şirket, e-ticaretin yaygınlaşmasıyla reklam kazancını da arttırmayı planlıyor.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ