Teknolojiye Daha Net Bakın - 15 Mayıs 2013
  • 208 views
  • 15 Mayıs 2013
  • 0
  •  

‘Dört günde dört milyon sattık’!


Samsung’un Mart ayında tanıttığı Galaxy S4 telefonu, S3’ün rekorunu çok kolay kırdı. Şirketten yapılan açıklamada, Nisan ayı sonuyla cep telefonu operatörlerine ve elektronik ürün perakendecilerine dört milyon S4 gönderildiği belirtildi. Samsung, sadece dört gün içinde dört milyon Galaxy S4 nakliyatı yapmayı başardı.
Güney Kore’nin Chosunilbo sitesine konuşan adının açıklanmasını istemeyen bir yetkili, “Nisan sonuyla birlikte, dünyanın dört bir yanındaki cep telefonu operatörlerine dört milyon S4 gönderdik” ifadesini kullandı.
S4 böylece S3’ün 21 günde eriştiği 3 milyon rakamını açık ara farkla geride bıraktı. S2, 55 günde 3 milyon satış rakamına ulaşmıştı. Samsung’un iPhone’a karşı en büyük kozu haline gelen Galaxy S serisinin ilk telefonu ise 85 günde 3 milyon satmayı başarmıştı. SlashGear sitesinin haberine göre, Samsung yetkilisi S4’e olan ilginin azalma göstermediğini belirtti. Yetkili, “Cuma itibariyle, 6 milyondan fazla telefon satmış olacağız… Mayıs ayı sonunda 10 milyon rakamını geçmeyi umuyoruz” dedi.
Dikkat edilmesi gereken bir nokta, dört milyonun tüketicilere değil, elektronik ürün perakendecilerine ve cep telefonu operatörlerine satılan telefon miktarını temsil etmesi.
iPhone 5, satışa sunulduğu hafta sonunda 5 milyon satış rakamına ulaşma başarısı göstermişti.
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ