Teknolojiye Daha Net Bakın - 4 Nisan 2013
  • 312 views
  • 04 Nisan 2013
  • 0
  •  

Daha 15 yaşındayken!


Zuckerberg bu siteyi 15 yaşındayken yapmış.Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in 1999 yılında açtığı bir site keşfedildi.Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in 1999 yılında açtığı bir internet sitesinin keşfedildiği haberleri teknoloji sitelerinin gündemini salladı. Zuckerberg, Angelfire tabanlı sitenin kendisine ait olduğunu doğrulamasa da bütün işaretler onu gösteriyor.Bugün 1 milyarı aşan kullanıcı sayısıyla dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook’un arkasındaki beynin o zamanlar nasıl bir insan olduğunu yansıtan sayfa çocukça içeriğiyle görenleri güldürüyor.
Siteyi açınca sürekli kırpılan sarı bir dinozor gözü karşınıza çıkıyor. Adının Mark olduğunu belirten 15 yaşındaki site sahibi kendisini o zamanların meşhur Eminem şarkısına göndermeyle “Slim Shady” olarak tanıtıyor ve Vader Fader diye bir şey geliştirmiş. Mıknatıslarla şiir yazma, resim çizme gibi uygulamalar da sitede yer alıyor.
Ancak site aynı zamanda Zuckerberg’in büyüdüğünde nasıl bir insan olacağına dair inanılmaz ipuçları içeriyor. Genç Mark’ın “The Web” (Ağ) adını verdiği Java uygulaması Facebook’un en ilkel hali gibi. Mark’ın bu uygulaması insanları birbirine bağlayan bir sistem. “The Web”de tanıdığınız birileri varsa ve onlara bağlanmak istiyorsanız ya da kendi kendinize girmek istiyorsanız Mark’a e-posta gönderiyorsunuz o da sizi ağa ekliyor.
Sitenin Mark Zuckerberg’e ait olduğunu gösteren en güçlü kanıt ise sahibinin e-posta adresi (Themarke51@aol.com). “ekzooks” şeklindeki bir ana hesabın altında açılan bu hesabın Mark Zuckerberg’e ait olduğu kesin gibi zira “ekzooks” Mark Zuckerberg’in babası Dr. Edward Zuckerberg’e ait. Sitenin kodlarında da geliştirenin adının Mark Zuckerberg olduğu yazıyor.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ