Teknolojiye Daha Net Bakın - 16 Şubat 2013
  • 221 views
  • 16 Şubat 2013
  • 0
  •  

Cebinizdeki anahtarın yerini bile bilecek!


Sahip olduğu farklı patentlerle adından sıkça söz ettiren Apple bu kez de eşyalarınızı izlemenize olanak veren bir sistem için patent başvurusunda bulundu.Teknoloji devi Apple, anahtar, cüzdan gibi sık sık kaybolan eşyaların yerinin belirlenmesi için yeni bir patente imza attı. Apple’ın “kişisel eşyalar ağı” ismini verdiği sistem ile kullanıcılar eşyalarını adım adım ekranları başından takip edebilecek. Özellikle eşyalarını kaybeden kullanıcılar için Apple’ın söz konusu patenti son derece kayda değer bir önem taşıyor.
Apple’ın söz konusu patentinin tanımı ise şöyle: “Patent; sağlık, spor, form, egzersiz, sevkiyat ve endüstriyel üretim gibi alanları kapsayacak. Hareket ve çevreye bağlı koşulları algılayarak, bu eylemleri rapor edecek.”
Hareket izleyen sensörlerin eşyaların üzerine entegre edilmesiyle işlev kazanacak patentin ne zaman son kullanıcıya ulaşacağı ise henüz bilinmiyor.
Apple, halihazırda iPhone ve iPad’lerin kaybolmasını engelleyen ve iCloud üzerinden servis edilen iPhone’umu bul uygulaması bulunuyor. Bu sayede telefonların çalınması durumunda harita üzerinden iPhone’un yeri tespit edilebiliyor ve içerisindeki veriler silinebiliyor.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ