Teknolojiye Daha Net Bakın - 20 Mart 2013
  • 273 views
  • 20 Mart 2013
  • 0
  •  

Casus son anda yakalandı!


ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) laboratuvarlarından birinde çalışan Çinli bir araştırmacının, Pekin’e gitmek için bineceği uçaktan indirilerek gözaltına alındığı belirtildi. Bilim insanının elinde bulunan dizüstü bilgisayarda, gizli askeri bilgilerin yer aldığı öne sürüldü. FBI, NASA’dan bilgi sızdırdığına inanılan casusu bindiği uçakta yakaladı. ABD ordusuna ait önemli bilgiler içeren verilere sahip bir Çinli araştırmacının, Pekin’e gitmek için bindiği uçaktan indirilerek gözaltına alındığı açıklandı.
Discovery News’e açıklama yapan ABD Kongresi’nden Frank Wolf, gözaltına alınan kişinin Virginia eyaletindeki Langley Araştırma Merkezi’nde görev yapan Bo Jiang olduğunu açıkladı. Jiang’ın Uzay Havacılık Ulusal Enstitiüsü’nün web sayfası için çalıştığı belirtildi.
Cumhuriyetçi Parti vekili Wollf, “Yaşananlar ABD için doğrudan bir tehdit oluşturabilirdi… Çinliler, Washington’un bugüne kadar gördüğü en kapsamlı casusluk programına sahip. Öyle ileriler ki, Rus casusluk ajansı KGB yanlarında acemi kalıyor” dedi.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ