Teknolojiye Daha Net Bakın - 28 Nisan 2013
  • 246 views
  • 28 Nisan 2013
  • 0
  •  

Canon’dan iki yeni model!


Canon giriş seviyesi tüketici DSLR ürünleri serisine iki yeni, birinci sınıf model eklediğini duyurdu. Yepyeni bir standart zum lensiyle tamamlanan bu yeni modellerin her ikisinde de dokunmatik ekrana tek bir dokunuşla elde edilen olağanüstü 18 Megapiksel (MP) çözünürlük kapasitesi bulunuyor. Bu iki model, sunduğu yüksek kapasite sayesinde, beceri seviyeniz ne olursa olsun her anı müthiş ayrıntılı bir şekilde kolaylıkla kayda geçirme imkanını sağlıyor.
Yepyeni bir standart zum lensiEOS 700D Canon’un şimdiye kadar ürettiği en geliştirilmiş tüketici EOS modeli. 5 kare/sn. çekim becerisi, 9 noktalı tümü çapraz tipte kapsamlı bir AF sistemi ve Değişken Açılı Clear View II LCD dokunmatik ekranla donatılan bu model, fotoğrafçılık becerilerini çok daha ileri bir düzeye taşımak isteyen kullanıcılar için ideal bir seçim.
Şimdiye kadar üretilen en küçük ve en hafif APS-C DSLR modeli¹ olan EOS 100D modelinde ise bir dizi basit kontrol ve makine içinde, çekim yaparken yardımcı olan bir özellik rehberi yer alıyor. Bunlar, DSLR fotoğrafçılığı dünyasını ilk kez keşfeden kullanıcılar için son derece faydalı özellikler. Yeni EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM, yeni EOS fotoğraf makinelerinin her ikisi için de ideal bir standart zum lensi. Yeni lens, EOS 700D ve EOS 100D kullanıcılarının fotoğrafçılık maceralarına başlamaları için ideal bir lens. Çok yönlü 18-55mm zum lensi, uçsuz bucaksız manzara çekimlerinden portre çekimlerine kadar, kullanıcıların konuya çok daha fazla yakınlaşmalarına veya kareye çok daha fazla şey sığdırmalarına imkan tanıyan bir esneklik sunuyor.
EOS 700D                                                                            Renk ve ayrıntıda her zaman tutarlı görüntüler EOS 700D, olağanüstü çözünürlük seviyeleri sunan ve renk ve ayrıntı bakımından her zaman tutarlı görüntüler üretilmesini sağlıyor. Model Canon’un tasarlayıp ürettiği 18.0 MP APS-C Hibrit CMOS sensör ile DIGIC 5 görüntü işlemcisi tarafından destekleniyor. 5 kare/sn. çekim imkanı sunan EOS 700D hızlı aksiyon çekimlerinden harika gökyüzü veya aile üyelerinin ve arkadaşların güzel portre çekimlerine kadar, birbirinden çok farklı konu çekimlerinde ideal. Doğal 100-12.800 ISO hızı aralığına ek olarak EOS 700D, göz yanıltan az ışıklı ortamlarda çekim yaparken bile sahnedeki ayrıntıları çok büyük oranda yakalayabilecek kapasitede.
EOS 700D’nin geliştirilmiş AF Sistemi, çerçevenin farklı yerlerine dağılmış 9 adet yüksek performanslı, çapraz tipte noktadan oluşuyor. Bunlar çok daha yüksek odaklanma hızı ve doğruluğu sunarak fotoğrafçıların istedikleri konuları sürekli hareket halinde olsalar bile her zaman odakta tutabilmelerini garanti altına alıyor. Odak noktalarını manuel olarak seçme ve ayarlama veya yalnızca tam otomatik modları kullanma imkanı sunan EOS 700D, gelecek vaat eden fotoğrafçıların kendilerine güven kazandıkça farklı tipte görüntü kompozisyonları keşfetmeleri için kolay bir yol sunuyor.
EOS 700D modelinde, fotoğraf makinesinin çeşitli çekim modlarına kolay ve hızlı erişim sağlayan, yeni ve basitleştirilmiş bir 360° döner mod kadranı da var. Ayrıca7,7cm (3.0”) Değişken Açılı Clear View LCD II Dokunmatik Ekran, kullanıcıların ayarları değiştirmesini kolaylaştırdığı gibi çok farklı açılardan kadrajlanmalarını, çekim yapmalarını ve çekimlerini incelemelerini sağlıyor.
EOS 100D                                                                                               Asla yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz bir DSLREOS 100D’nin kendi sınıfının en küçük ve en hafif APS-C DSLR modeli² olması, bu modeli beraberinizde istediğiniz her yere götürebileceğiniz ve maceralarınızı göz alıcı ayrıntılarla kayda geçirebileceğiniz anlamına geliyor. Sadece 116,8 x 90,7 x 69,4mm boyutlarında ve 407g ağırlığında olan bu inanılmaz hafif ve kompakt gövdede aynı zamanda bir parlak Optik Vizör de var. Böylece kullanıcılar, kompakt bir biçim içinde komple ve yanıt verme hassasiyeti son derece yüksek bir DSLR deneyimi yaşayabiliyor. EOS 100D modelinde ayrıca bir geniş 7,7cm (3.0”) ClearView II Kapasitif Dokunmatik ekran da bulunuyor. Bu ekran, ayarları kolaylıkla değiştirmenizi ve çekimden sonra görüntüleri anında gözden geçirmenizi oldukça kolay bir hale getiriyor.
EOS 100D’nin özünü oluşturan, DIGIC 5 görüntü işlemcisiyle birlikte çalışarak, her koşulda göz alıcı sonuçlar elde edilmesini sağlayan yeni bir 18 MP APS-C Hibrit CMOS AF II sensörü. Bu yeni sensör, fotoğraf makinesi canlı görünümdeyken veya Full-HD video çekim sırasında daha yüksek AF hızı ve daha iyi izleme performansı sağlamak için, sensörün görüntüleme yüzeyinin %80’ine dağılan faz tespiti piksellerini kullanıyor. 4 kare/sn. hızda çekim yapabilme kapasitesine sahip olan EOS 100D, yeni başlayan fotoğrafçıların ister aile veya arkadaş ortamında olsun isterse tatil mekanında hızlı aksiyon çekimlerinde olsun, her tipte sahnenin ve konunun yüksek kalitede görüntülerini çekmesini kolaylaştırıyor.
Güçlendirilmiş yaratıcı modlarHem EOS 700D hem de EOS 100D modelinde yepyeni, kullanımı kolay çekim modları ve yaratıcı filtreler bulunuyor. Bunlar yeni başlayanların kolaylıkla yaratıcı ön ayarlar yapmalarına ve sonra kendilerine güvenleri arttıkça yaratıcılıklarını keşfetmelerine imkan tanıyor. Sahne Akıllı Otomatik modu, çekilmekte olan sahneyi otomatik olarak tespit eder ve sahneye en uygun ayarları seçiyor. Her iki yeni modelde de çeşitli özel sahne modları bulunuyor. EOS 100D modeli fotoğrafçıların çekim yapmaya alışkın oldukları çeşitli çekim koşullarından çarpıcı ayrıntılarla dolu, en iyi sonuçları almalarını garanti altına almak için tasarlanmış olan yepyeni Çocuklar, Yemek ve Mum Işığı modlarına sahip.
Canon’un Balıkgözü ve Minyatür efekleri de dahil olmak üzere ilginç Yaratıcı Filteleri, yeni gerçek zamanlı filtre önizlemeleri sayesinde, artık çekimden önce de uygulanabilir ve çekmekte olduğunuz özel ana en uygun efektin çekimden önce seçilmesi mümkün hale geliyor.
EOS ile videografi sanatını keşfedinGelecek vaad eden fotoğrafçılar, EOS Videolarını kullanarak, anılarını kayda geçirmeye yepyeni bir boyut katabilir ve değerli anlarını göz alıcı Full HD çözünürlüğünde (1920x1080p) kayda geçirebiliyor. Sürekli AF, çekim sırasında konuları aralıksız bir şekilde takip ederken, Hibrit AF II³ filminizin yıldızını her zaman odakta tutuyor. Ayrıca, Video Snapshot modu, ilginç bir günün, örneğin yolculukların veya düğünlerin kısa video kliplerinin çekilmesini, düzenlenmesini ve anıların çok farklı bir şekilde yaşatılmasını kolaylaştırıyor.
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ