Teknolojiye Daha Net Bakın - 8 Şubat 2013
  • 187 views
  • 08 Şubat 2013
  • 0
  •  

BlackBerry’de iki atama!


BlackBerry bugün, şirketin Yönetim Kuruluna Verizon Communications’ın Eski Başkan Yardımcısı Richard “Dick” Lynch ve Sony Ericsson’un Eski CEO’su Bert Nordberg’in atandığını duyurdu.Yönetim Kurulu Başkanı Barbara Stymiest gerçekleşen atamalar konusunda, “Bu önemli iki yöneticinin eşsiz sektör deneyimi ve vizyonunu bünyemize katmaktan çok mutluyuz. Geçen hafta duyurduğumuz BlackBerry 10 platformunu daha da ileriye taşımak ve tüm paydaşlarımız için katma değer sağlamak adına çalışmalarımızı son sürat sürdürdüğümüz bu dönemde işimize eşsiz katkıları olacağına inanıyorum.” diyerek görüş bildirdi.
Lynch ve Nordberg’in katılımı ile BlackBerry Yönetim Kurulu artık, kurul başkanı da dahil olmak üzere 10’u bağımsız 12 üyeden oluşuyor. 
Richard “Dick” Lynch aynı zamanda FB Associates, LLC’nin Başkanı olarak görev yapıyor. Şirket; teknoloji, pazarlama, iş ve yönetim süreçleri konusunda danışmanlık hizmeti veriyor.
2007 yılından itibaren Verizon Communications’ın Başkan Yardımcısı ve CTO’su olarak çalışmış olan Lynch, 1990 yılından beri Verizon Wireless ve bünyesinde bulunan önceki şirketlerin de Başkan Yardımcısı ve CTO’su görevlerini üstlenmişti.
IEEE’de öğretim görevlisi olan Lynch, Dünya GSM Birliği (GSMA), CDMA Geliştirme Grubu (CDG) da dahil olmak üzere birçok sektörel kuruluşun yönetim kurulunda yer aldı. Ayrıca, Federal İletişim Komisyonu (FCC), Teknik Danışma Komitesi (TAC) ve CSRIC Konseyi üyesi olarak görev yaptı.  Uluslararası Kablosuz İletişim Vakfı (CTIA) tarafından President’s Award ödülüne layık görülen Lynch ayrıca, Kablosuz İletişim Tarihi Vakfı’nın (Wireless History Foundation) onur listesinde yer alıyor. Lynch şu an, TranSwitch Corporation Yönetim Kurulu Başkanı olmanın yanı sıra Ruckus Wireless’ın da yönetim kurulunda bulunuyor.
Lowell Technology Institute’de (şimdiki University of Massachusetts) elektrik mühendisliği alanında hem lisans hem de yüksek lisansını tamamlayan (sırasıyla 1970-1972 yıllarında) Lynch, Wharton School of the University of Pennsylvania ve Johnson School of Management at Cornell University’de ihtisasını gerçekleştirdi.
Bert Nordberg Vestas Mind Systems, A/S (Danimarka) Başkanı ve Svenska Cellulosa Aktiebolaget (SCA) (İsveç)Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor. KCell (Kazakistan) Yönetim Kurulu ile İsveç Ticaret ve Sanayi Odası üyesi olan Nordberg ayrıca, Hewlett Packard Yönetim Kurulu’nda yer almanın yanı sıra Media & Entertainment Board of Industry Advisors (USA) üyesi.
Mayıs-Aralık 2012 tarihleri arasında Sony Mobile Communications Başkanı olarak görev yapan Nordberg, Ekim 2009-Mayıs 2012 tarihleri arasında ise Sony Ericsson Başkanı ve CEO’su olarak çalıştı. Ericsson’daki görevi süresince, Ericsson Grubu Başkan Yardımcısı, Kaliforniya merkezli Ericsson Silikon Vadisi Başkanı da dahil olmak üzere birçok üst düzey pozisyonda görev aldı.
1978 yılında Malmö Tekniska Läroverk’te lisansını tamamlayan ve iki ayrı lisans diploması bulunan Nordberg lisans süreci boyunca Fransa’da bulunan INSEAD University‘de Uluslararası İşletmecilik, Pazarlama ve Finans dersleri aldı.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ