Teknolojiye Daha Net Bakın - 26 Mart 2013
  • 260 views
  • 26 Mart 2013
  • 0
  •  

Black Hat’ın ilki İstanbul’da!


Dünyanın lider bilgi güvenliği etkinliği Black Hat, ilki İstanbul’da gerçekleşecek “bölgesel zirveleri” ile uluslararası arenada genişliyor.
Bilgi güvenliği etkinliklerinde dünyanın önde gelen grubu  BlackHat, 12-15 Mart 2013 tarihlerinde Amsterdam’da başarıyla düzenlenen 13. BlackHat Avrupaetkinliğinde, Black Hat’in“Bölgesel Zirve” serilerine başlayacağını ve ilk Bölgesel Zirve’nin 10-12 Eylül tarihlerinde HaliçKongre Merkezi İstanbul’da gerçekleşeceğini duyurdu.
Black Hat, bilişim ve bilgi güvenliği alanındaki üst düzey profesyoneller, pratisyenler, karar mercileri ve uygulayıcılar için trendler ve piyasa incelemeleri üzerine hem teknik hem de yüksek düzeyli tartışmalar sağlayarak; samimi bir fikir alışverişi ve eğitim imkânı sunan uluslararası etkinlikler olarak bilinmektedir. Tüm dünyada kıdemli IT ve bilgi güvenliği profesyonellerini buluşturan Black Hat etkinlikleri, aynı zamanda karar mercilerini ve üst düzey yöneticileri ilgilendiren güvenlik konularında, teknik eğitimlerin yanı sıra makro seviyede piyasa ve trend analizleri de sunmaktadır.
Yakın zaman kadar yılda sadece üç uluslararası etkinlik düzenleyen Black Hat, katılımcılarından gelen yoğun talep ve daha etkileşimli, samimi ortamlara duyulan ihtiyaçtan yola çıkarak, İstanbul’u uluslararası bilgi güvenliği camiasının önde gelen isimlerince verilecek teknik ve pratik eğitimlerin sunulacağı ilk bölgesel merkez yapma kararı aldı.10-12 Eylül 2013 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Black Hat Bölgesel Zirvesi,  Black Hat’in oldukça teknik ve etkileşimli konularında referans teşkil eden eğitimlerine bölgesel anlamda ilk defa ev sahipliği yapacak.
Dünyanın farklı yerlerinden gelip bilgi güvenliğindeki en son trendleri tartışacak olan yerel ve bölgesel uzmanların ve araştırmacıların karışımı niteliğindeki İlk Black Hat Bölgesel Zirvesi,  Black Hat Eğitimleri ve Brifinglerinden oluşacak.Zirve,spesifik konularda sunulacak bir günlük eğitim formatları ile lokal ve global araştırmacıların bir araya gelerek bilgi güvenliğindeki en son gelişmeleri değerlendirecekleri ortamlar oluşturacak.
Geçtiğimiz günlerde Türkiye’yi ziyaret eden Black Hat Genel Müdürü Trey Ford; “Her yıl Black Hat katılımcılarının etrafı, dünyanın her noktasından gelen, hem saldırı hem de savunma alanlarında ileri seviyelerdeki, en zeki ve yenilikçi güvenlik pratisyenleri ile sarılıp sarmalanmaktadır. Black Hat Brifinglerinde ve Eğitimlerinde profesyonel gelişim ve kariyer fırsatları için diyaloglar ve network kurma imkânı hiçbir şeyle kıyaslanamaz. Bu nedenle, Black Hat olarak bu yıl ilk defa Black Hat Bölgesel Zirvelerini düzenlemeye başlıyoruz. Katılımcılarımızdan gelen geri bildirimlere ve daha içli dışlı toplantı merkezleri talebine dayalı olarak, teknik ve etkileşimli kursları artık daha bölgesel düzeyde sunma imkânına sahip olacağız. Bu bölgesel zirvelerin, alanında tek ve en iyi olan Black Hat etkinliklerini tüm dünyada tamamlar nitelikte olacağına inanıyor ve bu sonbaharda İstanbul’daki ilk Bölgesel Zirvemizi dört gözle bekliyoruz” dedi.
Bu yıl Black Hat Avrupa, en güncel araştırmalarını ve güvenlik bulgularını paylaşan çok önemli siber güvenlik araştırmacıları da dâhil 500 delegeyi ağırladı. Sunum yapanlar arasında;açılış konuşmasını yapan,bilgi teknolojisinin askerileşmesine dair fikirlerini paylaşan, PirateParty kurucusu RickFALKVINGE; medikal cihazlarla ilgili ciddi hackleme işlemlerine değinen InGuardians Üst Düzey Analisti JayRADCLIFFE; hackerların araçların navigasyon sitemlerini kontrol edebilecekleri yolları açıklayan Hamburg Teknoloji Üniversitesi, Dağıtık Uygulamalarda Güvenlik Enstitüsü’nde güvenlik araştırmacısı olarak görev yapanTobiasJESKE; çok oyunculu oyunlardaki güvenlik risklerini açıklayan ReVulnLtd Eş Kurucuları ve Araştırmacıları DonatoFERRANTE ve LuigiAURIEMMA ile lüks araba bilgi sistemlerindeki kırılganlıkları inceleyen CanBusHack’tan Robert LEALEvardı.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ