Teknolojiye Daha Net Bakın - 16 Nisan 2013
  • 275 views
  • 16 Nisan 2013
  • 0
  •  

Bing, Google’ı 5’e katladı!


Bing’de 5 kat daha fazla zararlı var!
Microsoft’un arama motoru Bing, pek de gurur duymayacağı bu alanda Google’ı 5’e katladı!Microsoft’un arama motoru Bing’in sonuçlarda Google’a kıyasla çok daha fazla zararlı web sitesi gösterdiği ortaya çıktı.
Almanya merkezli bağımsız test laboratuvarı AV-Test, 18 ay süren bir araştırma projesi sonunda Bing’in zararlı web sitelerine Google’a göre çok daha fazla bağlantı verdiğini ortaya çıkardı. Araştırmada farklı web arama motorlarının sunduğu 40 milyon web sitesi test edilmiş.
Zararlı sitelere oldukça nadir rastlanması, tehlikenin boyutlarını küçültüyor. Testte 40 milyon web sitesi arasında sadece 5.000 zararlıya rastlanmış. Sonuçlar, Google’ın test edilen arama motorlarının en güvenlileri arasında olduğunu gösteriyor. Zararlıların en çok boy gösterdiği arama motoru ise Yandex olmuş. Yandex’ten bir nebze iyi olan Bing, Google’da çıkan 272 zararlı sonuca kıyasla 1.285 zararlı içerikli sonuç göstermiş.
Araştırma, Bing gibi arama motorlarında ortaya çıkan zararlıların çoğunun, eski arama motoru optimizasyonu teknolojilerinden faydalandığını söylüyor.
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ