Teknolojiye Daha Net Bakın - 4 Nisan 2013
  • 247 views
  • 04 Nisan 2013
  • 0
  •  

Beklenen telefon açıklandı!


Facebook telefonu söylentilerinin gerçek olup olmadığı belli oldu.Şirketin Kaliforniya Menlo Park’daki merkezinde düzenlenen etkinlikte ‘Facebook Home’ arayüzü ve HTC First telefonları tanıtıldı.Sahneye ilk çıkan Facebook kurucusu Mark Zuckerberg “Size ihtiyacınız olan her şeye telefonunuz ile ulaşabileceğiniz bir deneyim yaşatmak istiyoruz. Telefonunuzu nasıl bir Facebook telefonuna dönüştürebileceğinizi konuşacağız dedi.”
Zuckerberg bu etkinlikte telefonun ana ekranı hakkında konuşacaklarını , telefonu açınca ilk görülen kısım olan ana ekranın telefonun ruhu olduğunu belirtti. Zuckerberg’in bahsettiği ‘Facebook Home’ adı verilen arayüz Andoid cihazlar altında çalışabilecek.
Facebook Home’da bulunan ‘Chat heads’ adı verilen özellik ile ekranın herhangi bir yerine süreklenebilecek ve işiniz bitince kapatılabilecek.
Sahne alan Facebook Home’un tasarımcısı Joey Flynn ise ‘Chat heads’in telefonun hangi bölümünde olursanız olun arkdaşlarınızla konuşabileceğiniz bir şekilde dizayn edildiğini söyledi. Ayrıca, mesaj geldiği zaman mesajı yollayan kişinin yüzü ekranın bir köşesinde beliriyor.
Facebook Home 12 Nisan’dan itibaren kullanıcılar tarafından indirilebilecek.
HTC First tanıtıldı
Daha sonra sahne alan HTC kurucularından Peter Chou ise söylentilere konu olan HTC First’i tanıttı.
‘Facebook Home’ ile birlikte piyasaya çıkacak olan HTC’nin yeni akıllı telefonu HTC First, kırmızı, beyaz, mavi ve siyah olmak üzere dört farklı renk seçeneğine sahip olacak.
AT&T aracılığıyla 12 Nisan’da piyasaya sürülecek HTC First’ün fiyatı ise 99,99 dolar.
İşte ‘Facebook Home’:
İşte HTC First:
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ