Teknolojiye Daha Net Bakın - 4 Nisan 2013
  • 245 views
  • 04 Nisan 2013
  • 0
  •  

Avrupa Google’a karşı!


Teknoloji devi Google’ın bir soruşturmayla başı belada.Google, 6 farklı ülkede soruşturma konusu oldu.  Avrupa’da 6 farklı kurum özel yaşamın korunması ile ilgili olarak Google’a soruşturma açtı. Google’ın kullanıcılarının kişisel verilerini yasadışı olarak kullandığı iddia ediliyor.
Google’dan beklenen adımların atılmadığını açıklayan İngiltere, Fransa, İtalya, Almanya, İspanya ve Hollanda’daki regülatör kurumlar resmi soruşturmaların başladığını açıkladılar.
ABD’li internet devi Google’ın soruşturmalar sonucunda suçlu bulunması durumunda büyük miktarlı cezalarla karşı karşıya kalabilir. Regülatörler, Google’dan kullanıcıların kişisel reklamlarını engellemesini kolaylaştırmasını istiyor. Ayrıca şirketin kişisel verileri hangi şartlarda ve hangi uzunlukta sakladığı konusunda daha şeffaf olması isteniyor.
Wall Street Journal’da yer alan haberde, soruşturma başlatan 6 farklı ülkeden kurumun koordineli çalışarak sürece müdahil olacakları ve Google gibi büyük bir şirketle uğraşmanın Avrupalı ülkelerin ortak irade oluşturma yeteneğini test edeceği kaydedildi.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ