Teknolojiye Daha Net Bakın - 27 Şubat 2013
  • 255 views
  • 27 Şubat 2013
  • 0
  •  

Ateş, buz, çarpma bu makineye vız geliyor!


Panasonic’in yeni kompakt fotoğraf makinesi LUMIX FT5 şirketin şimdiye kadar ürettiği en dayanıklı kompakt fotoğraf makinesi olma özelliğini taşıyor. LUMIX FT5 ile dalış yaparken, kaya tırmanışı yaparken, yabancı bir yerin dolambaçlı yollarını keşfederken, fotoğraf makinenizin tüm zorlu koşullara dayanıklılığından endişe duymazsınız. 13 metre derinliğe kadar suya, 2 metreye kadar düşmeye, -10 dereceye kadar donmaya ve 100 kg basınca dayanıklı olan LUMIX FT5, makinelerin sert adamı.
Diğer makinelerin ulaşamadığı yerlere giderLUMIX FT5, macera arayanlar ve her zaman her yerde yaşadıkları inanılmaz anları belgelemek isteyenler için üretildi. Etkileyici görüntü kalitesi, üstün özellikleri, düzgün, dayanıklı ve eğlenceli tasarımı ile FT5 nefes kesen anları yakalamak için mükemmel bir arkadaş. Üstelik bu anların suyun altında, dağın tepesinde veya çölde olması hiç fark etmez!
Gelişmiş video çekimiLUMIX FT5, Full HD çözünürlükte AVCHD formatında 1920×1080 film kaydına ve Dolby Digital Creator ile olağanüstü ses kalitesine olanak veriyor. Fotoğraf makinesini iki elinizle kullandığınız zor şartlarda, ekstra bir ayar yapmak zorunda kalmadan özel bir düğme ile çekim yapabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra, film kayıtlarında iA modu bulunuyor. Power O.I.S (optik görüntü sabitleyici), aktif mod ile birlikte hareket halinde ve zorlu yerlerdeki çekimlerde oluşabilecek titremeleri engelliyor.
En üstün kalitede özelliklerLEICA DC-VARIO ELMAR lens (4,6 zoom ile 28 mm geniş açılı), Full HD, 1920×1080 (50p) ve 3 inçlik LCD ekran özellikleri ile FT5 beklenenin çok üstünde bir performans gösteriyor. Ayrıca 16,1 megapiksel yüksek hassasiyetli sensörü, yeni Venus Engine görüntü işlemci, zaman aralıklı kayıt ve saniyede 10 kare seri çekim özelliği, bu fotoğraf makinesinin sadece sağlam değil aynı zamanda akıllı bir makine olduğunun da kanıtı. Kısacası, FT5 karşınıza çıkan her anı yakalamanız için her zaman hazır!
Tek tuşla kolay Wi-Fi bağlantısı LUMIX FT5, NFC ile tek tuşla Wi-Fi bağlantısı sağlıyor ve LUMIX Remote uygulamasıyla siz makineden uzaktayken dahi fotoğraf çekilmesini sağlıyor. Bu sayede artık daha da uzak yerlerden fotoğraf çekebileceksiniz. LUMIX uygulamasını telefonunuza yükleyin ve LUMIX FT5 teknenin aşağısından sarkarken telefonun ekranını vizör gibi kullanarak inanılmaz fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Ayrıca, GPS özelliği sayesinde fotoğrafın çekildiği yeri de etiketleyebilirsiniz. Wi-Fi bağlantısının diğer avantajları arasında 1 GB bulut depolama, yükleme ve yedekleme, büyük ekranda görüntülemek için TV bağlantısı ile kablosuz yazıcılara aktarım özelliği bulunuyor.
Temel özellikleri:• Gelişmiş sağlamlık: 12 metre derinliğe kadar suya, 2 metreye kadar düşmeye ve eksi 10 dereceye kadar donmaya dayanıklılık gösteriyor. Bunun yanı sıra 100 kg basınca dayanıklılığıyla da LUMIX ailesinin en sert üyesi.• Gelişmiş video çekimi: 1920×1980, 50p Full HD video çekim ve stereo mikrofon.• Tek tuşla kolay Wi-Fi bağlantısı: LUMIX FT5, NFC aracılığıyla tek tuşla Wi-Fi bağlantısını mümkün hale getiriyor. Böylece uzaktan fotoğraf çekme özelliğinin yanı sıra kolay ve çabuk bir şekilde fotoğraflar yüklenebiliyor.• Sualtı çekim modu: Yeni sualtı kırmızı renk özelliği, sualtı dünyasının özelliklerini olduğu gibi yansıtmanıza ve donuk gri renklerin yok olmasına imkân veriyor.• Kolay ulaşım ile kaliteli fotoğraf: 9,3x Akıllı Zoom ve 24 mm ultra geniş açılı LEICA DC lens ile olağanüstü kalite sağlıyor. Yaşadığınız destansı anları her detayıyla gösteriyor.• Her durumda büyüleyici sonuçlar: Yeni 16,1 megapiksel yüksek hassasiyete sahip MOS sensör, düşük ışık seviyesinde bile büyüleyici bir görüntü kalitesi sağlıyor.  • Anılarınızı haritalayın: GPS fonksiyonuyla otomatik olarak yerinizi kaydedin, haritayı görün ve doğrudan fotoğraf makinenizden benzer özelliklere sahip fotoğrafları bulun.• Kişiselleştirin: Yaratıcı kontrol ve rötuş özellikleri yumuşak odak, oyuncak etkisi ve retro gibi birçok yaratıcı modu içeriyor.
LUMIX FT5, KDV dahil 1.599 TL’lik tavsiye edilen tüketici fiyatıyla Nisan ayında satışa çıkacaktır.
FT5’in küçük kardeşi: FT25Panasonic aynı zamanda günlük kullanıma uygun, stil sahibi ve dayanıklı FT25’i de piyasaya çıkardı.
FT25, 7 metre derinliğe kadar suya, 1,5 metre yükseklikten düşmeye ve eksi 10 derece kadar donmaya dayanıklılık gösteriyor.
Kullanıcılar 16,1 megapiksel sensör, hareket bulanıklığını azaltan MEGA O.I.S aktif mod ve Yaratıcı Kontrol’ün görüntüyü çok daha etkili kılan 12 efekt özelliği ile bu fotoğraf makinesinin tüm avantajlarından faydalanıyor.
Diğer özellikleri:• 25 mm geniş açı, 4x zoom lens• MP4 HD video, 1280×720 (25p)• 2.7″ LCD• Sualtı Kırmızı Renk Reprodüksiyonu
LUMIX FT25, KDV dahil 749 TL’lik tüketici fiyatıyla Nisan ayında satışa çıkacaktır.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ