Teknolojiye Daha Net Bakın - 21 Ocak 2013
  • 281 views
  • 21 Ocak 2013
  • 0
  •  

Asus’un priz ağı adaptörleri piyasada!


ASUS PL-X51P ve PL-X52P 500Mbps priz ağı adaptörleri piyasada!
Sinyal karışıklıklarından arınmış bir ağ için ideal olan yeni ASUS adaptörleri, mevcut elektrik hatlarını kullanarak hızlı internet erişimi sağlıyor.
ASUS PL-X51P ve PL-X52P priz ağı adaptörleri, halihazırda kullanılan elektrik hattından yararlanmayı içeren yeni eğilimin bir parçası olarak piyasaya çıktı. Böylece evlerin ve ofislerin tamamını kapsayan ağlar daha kolay kurulacak. Parazite yol açmadan elektrik çıkışlarının kolayca kullanılmasını sağlayan adaptörler, yüksek hızda 500 Mbps veri erişimi ve dört Gigabit Lan girişleri, VIP bantgenişliği önceliği ve akıllı enerji tasarruflu bekleme moduna sahip. Ekstra çıkışa sahip gürültü filtreleyen kompakt PL-X51P ve PL-X52P adaptörleri, kullanıcılara, ilave hiçbir altyapı olmaksızın daha geniş bir kapsama alanı ve ödün veremeyecek kadar ideal bir ağ erişimi vadediyor. PL-X51 bir güç hattı adaptörü, PL-X52P ise iki adaptör paketiyle birlikte geliyor.
Geleneksel ağ bağlantısına muhteşem bir alternatif PL-X51P ve PL-X52P evlerde ya da ofislerde mevcut herhangi bir elektrik prizi ile kullanılabiliyor. Ayrı bir güç adaptörü gerektirmiyor ve mekandan tasarruf sağlayan çift-kullanımlı tasarımıyla ilave sinyal karışıklığına yol açmıyor. Mevcut güç hattının kullanımına odaklı yeni ağ bağlantı trendinin bir parçası olarak üretilen adaptörler özel bir alan kullanmadan ve standart yönlendirici ve adaptörler için ayrı bir enerji kullanımına ihtiyaç duymadan yüksek hızda internet bağlantısı sunuyor. PL-X51P ve PL-X52P’in kurulumu da kolay. Tek yapılması gereken herhangi bir elektrik prizine takmaktan ibaret; bağlanan cihazlar otomatik olarak saptanıyor ve herhangi bir PC üzerinden yapılandırılabiliyor. Ayrıca mevcut ekstra çıkışı sayesinde, adaptörler bağlıyken bile elektrik fişlerinin kullanılabilmesi mümkün. Cihazlara entegre gürültü filtresi güç hattındaki dalgalanmaları önlüyor ve elektrik şebekesinin durumundan bağımsız olarak istikrarlı bir ağ bağlantı performansı sağlıyor.
Mevcut en hızlı güç hattı performansıPL-X51P ve PL-X52P, veri akışında 500Mbps hızı destekliyor ve bu oran şu ana dek tüm diğer priz ağı adaptörlerinin sağlayabildiğinden daha yüksek bir hızı ifade ediyor. Böylece, herhangi bir prizin bulunduğu her ortamda ağ genişlemesi sağlamaktan da öteye geçiyor. Adaptörlerin sahip olduğu hız, hızlı indirmeyi, HD içerik akışını ve çok oyunculu oyunları desteklerken, mevcut şebekeyi kullanarak ağ bağlantı ihtiyacının karşılanmasının, yüksek hız performansından feragat etmek anlamına gelmediğini kanıtlıyor.
Dörtlü LAN girişi ve VIP yönetim önceliğiKompakt ve ince tasarımlarına karşın PL-X51P ve PL-X52P, modern yönlendiriciler ve adaptörlerdekine benzer şekilde dört Gigabit LAN girişi içeriyor. Böylece modern yönlendiricilerle aynı sayıda cihazın doğrudan bağlanmasına imkân veriyor ve dört adet Gigabit LAN girişinin yanı sıra güç fişlerinin diğer cihazlar tarafından kullanılabilmesini sağlayan ekstra çıkış tasarımına sahip ilk güç hattı adaptörleri olarak piyasada yerini alıyorlar. Adaptörlerin kendi üzerlerinde VIP LAN girişi de mevcut; bu giriş, dahili akıllı bantgenişliği gözetimi görevi görüyor ve pürüzsüz, gecikmesiz performans için hız hassasiyeti taşıyan uygulamaları ilk sıraya koyarak online trafik kontrolü sağlıyor. Bu tasarım HD içerik aktarımı veya oyun esnasında indirme yapmak gibi özellikle online çoklu-görevlere ihtiyaç duyan kullanıcılar için son derece faydalı. Bu da bir kez daha, güç hattından yapılan ağ bağlantısının geleneksel ürünlerde bulunanlara benzer özellikler sunduğunu gösteriyor.
Akıllı enerji tasarruflu bekleme modu elektrik faturalarını hafifletiyor ASUS, PL-X51P ve PL-X52P’i akıllı otomatik-saptamalı bekleme moduyla üretti.  Kullanımda değilken ya da ağ trafik yükü minimumdayken, adaptörler enerji tasarruf moduna geçiyor ve böylece hem daha yüksek verim hem de daha düşük elektrik faturası sağlarken çevreye de zarar vermiyor. 
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ