Teknolojiye Daha Net Bakın - 31 Aralık 2012
  • 435 views
  • 31 Aralık 2012
  • 0
  •  

Asus’tan profesyonel karaoke ses kartı!


Müzikseverlere PC’leri başında evlerini birer kayıt stüdyosuna çevirme fırsatı veren ASUS Xonar D-KARA ile herkes profesyoneller gibi şarkı söyleyecek.
Gittikçe moda olan online karaoke yapma ve kaydetme çılgınlığı, evdeki PC ile profesyonel seviyede şarkı söyleme ve kayıt yapmayı sağlayacak özel donanım ihtiyacını doğurdu. Xonar ve müzik endüstrisi mühendisleri tarafından tasarlanan ASUS Xonar D-KARA karaoke ses kartı, profesyonel efekt ve kayıt yetenekleri sunuyor. Basitleştirilmiş ön tanımlı kayıt ve yüksek detaylı ses girişini destekleyen ASUS Xonar D-KARA karaoke ses kartı (PCI arayüzü) ise güçlü donanımı sayesinde iyileştirilmiş ses senkronizasyonu ve ultra canlı 106dB SNR (sinyal-gürültü oranı) sağlıyor. D-KARA, kullanıcıların sosyal ağlar üzerinde şarkı söyleme, kayıt, düzenleme ve vokal performanslarını paylaşma keyfini yaşamalarını kolaylaştıran birçok özelliği kullanıcı dostu Xonar Audio Center yazılımı altında topluyor.
Yeni küresel akım: Online karaokeSon zamanlarda internet üzerinden toplu şarkı söyleme ve karaoke büyük ilgi görmeye başladı. Karaoke, birçok servis ve site (YouTube dahil) desteği de sağlanarak sosyal eğlence değeriyle giderek popülerleşiyor. Birlikte şarkı söylemekten keyif alan insanlar, arkadaşlarıyla ve aileleriyle bir araya gelip eğlenirken yıldızlara yaraşır işler çıkarıyorlar. Bu potansiyeli gören Xonar ekibinin yaptığı araştırmaya göre, Avrupa’da günde 100.000 kişi ve Çin’de 500.000 kişi online karaoke sitelerinde şarkı söylüyor. Aynı ekibin edindiği bilgilere göre kullanıcılar, yazılım temelli karaoke sitelerinin ve servislerinin temel eksikleri olması, veri gecikmesinden kaynaklanan hatalar görülmesi ve kaliteli kayıt işlevlerinin bulunmaması nedeniyle karaoke odaklı özelliklere sahip ekipmanla deneyimlerini geliştirmek istiyor. Xonar D-KARA da tam bu ihtiyaç düşünülerek tasarlandı.
D-KARA ile herkesten popstar performansıXonar D-KARA, eksiksiz bir karaoke deneyimi sunmak için birçok özellikle birlikte geliyor. Stüdyo tipi vokal efektler arasında yüksek geçirgen filtre, alçak geçirgen filtre, sıkıştırma, dinamik yükseltme, ekolayzır ve yankı bulunuyor. Tüm bu işlemler donanım seviyesinde gerçekleştiğinden, daha yüksek bir ses kalitesi sağlanırken kullanıcılar kendi stilleriyle D-KARA’nın üstün özelliklerini kullanarak starlara taş çıkaran performans sergiliyor. Düzenleme esnekliği sağlayan özellikler arasında transpoze ve vokal yükseltme öne çıkıyor. D-KARA’nın başarılı stereo miksaj ve kayıt yetenekleriyle kullanıcılar performanslarını online olarak veya taşınabilir hafızalarla paylaşabiliyor. Ayarları kolaylaştıran bir seçenek olarak Xonar ve ses mühendisleri tarafından önceden tanımlanmış beş ana ayar seti bulunuyor. Profesyonel efektler arasında ise stadyum efekti ve geniş bir vokal aralığı sağlayan özel mod var. Geniş kapsamlı kontrol seçenekleri ve efektler sayesinde herkes kendi stilini mikrofona yansıtıyor.
Profesyonel donanımYazılım bazlı karaoke ve kayıt ürünlerinde ses gecikmeleri görülürken D-KARA’nın dijital gelişmiş mikrofon giriş sinyali işlemcisi ile tümleşik ses kartlarından 100 kat ve rakip karaoke kartlarından 10 kat daha etkin ses tepkisi sunuluyor. Vokal senkronizasyon stüdyo seviyesine yükseltilirken çok daha yaratıcı sonuçlar elde edilebiliyor. Tümleşik ses kartlarının 90dB’lik SNR değerine karşılık 106dB SNR ve 16 kat daha net ses sunan ASUS Hyper Grounding teknolojisi ile tasarlanan D-KARA gücünü, ödüllü Xonar tasarımından alıyor.
Sezgisel arayüzüyle Xonar Audio CenterKaraoke ve kayıt odaklı donanımın faydaları ancak kolay ve esnek kullanımlı bir yazılımla mümkün oluyor. D-KARA ile birlikte gelen Xonar Audio Center yazılımının sunduğu kolay kullanım ile artık en popüler şarkıları söyleyip paylaşmanız çok kolay.Anlaşılması kolay arayüz ile mikrofonu kapan herkes bu eğlenceye adım atıyor.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ