Teknolojiye Daha Net Bakın - 1 Mayıs 2013
  • 265 views
  • 01 Mayıs 2013
  • 0
  •  

Apple’dan düğme patenti!


Apple’ın düğme patenti ne işe yarayacak?
Apple bu bir cihazın değil, sadece üzerindeki bir düğmenin patentini aldı! Peki nedir bu düğme?Apple’ın geçtiğimiz ayın sonlarına doğru oyun denetimleriyle ilgilendiğini gösteren bazı patentler ortaya çıkmıştı. Şimdi ise yeni bir patent, Apple’ın oyun işinde ciddi olduğunu gösterir nitelikte.
Söz konusu yeni patentte herhangi bir konsol veya oyun çubuğundan değil, oyun çubuğunun düğmesinden bahsediliyor. Bu düğme, geleneksel oyun denetimlerindekine benzer bir biçimde çalışıyor. Düğme, herhangi bir Apple cihazında kullanılabileceği gibi, patentte geçen “oyun denetimi” sözcükleri, yeni bir oyun denetiminin habercisi gibi.
Patentte düğmenin dört yöne hareket ettirilebildiği, menüler veya oyunu dört yollu denetlemeye izin verdiği söyleniyor. Bir başka görselde ise pivot düğmenin “devamlı navigasyon pad’ine” sahip olduğu anlatılıyor. Yani sadece dört yönle sınırlı olmayan bir düğmeden bahsediliyor. Apple’ın ve Cook’un tam olarak ne planladığını, yeni bir ürün kategorisine el atıp atmayacağını bizler de merak ediyoruz.
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ