Teknolojiye Daha Net Bakın - 3 Ocak 2013
  • 278 views
  • 03 Ocak 2013
  • 0
  •  

Apple: Kendi haline bırakın!


Apple, iOS işletim sisteminde sunulan ‘Rahatsız Etme’ içeriğindeki hatanın otomatik olarak düzeleceğini belirten bir açıklama yaptı. Zamanlama ayarındaki bozukluğun ‘bir böcekten kaynaklandığı’ belirtildi. Apple, iOS 6 ile beraber gelen ‘Rahatsız Etme’ içeriğindeki bozukluk hakkında açıklama yaptı. Teknik destek sayfasında yapılan açıklamada, içeriğin 1 Ocak 2013 tarihinden bu yana zaman ayarında hata yaşandığını, bu hatanın 7 Ocak’tan sonra kendi kendine düzeleceği ifade edildi.
‘Rahasız Etme’ içeriği, iPad veya iPhone cihazlarının bir uyarı esnasında ses, titreşim ve ışık yoluyla sizi haberdar etmesini önlüyor. Kullanıcılar, içeriğin otomatik olarak devre dışı kalacağı zamanı belirleyebiliyor. Bu anın ardından, gelen mesaj, çağrı ve diğer uyarılarda telefonunuz sizi tekrar uyarmaya başlıyor.
ABD’DE ÖFKE DOĞURDUABD’de patlak veren hata, önde gelen telefon operatörlerinden iPhone alan kullanıcıların öfkesine neden oldu.İçeriğin, belirledikleri zamanın öncesinde aktif olmasından sıkıntı yaşayan çok sayıda iPhone kullanıcısı, blog sayfalarında Apple’a tepki gösterdi.
Apple, zamanlama ayarının bir böcek nedeniyle bozulduğunu belirtirken, içeriğin birkaç gün süreyle kullanılmamasını önerdi. ‘Rahatsız Etme’ içeriğindeki zaman ayarını kapatmak için, Ayarlar menüsünden zamanlamayı devre dışı bırakmak gerekiyor.
Apple, zaman ayarlarında geçmişte de sorunlar yaşamış, Mart 2011’de saatler bir saat ileriye alınacakken, iPhone 4’lerde bir saat geriye alınmıştı.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ