Teknolojiye Daha Net Bakın - 15 Nisan 2013
  • 233 views
  • 15 Nisan 2013
  • 0
  •  

Apple, ‘iRadio’nun peşinde!


Apple’ın büyük başarı yakalayan Pandora ve Spotify’ı takip ederek kendi müzik servisini oluşturacağı ve bu servise iRadio adını vereceği bir süredir konuşulyor. The Verge sitesinin haberine göre, Apple bu planını gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşmış olabilir.
Apple’ın müzik akışı konusunda Universal Music Group ile bir lisans anlaşması imzalamaya çok yakın olduğunu biliniyor. Taraflar arasında anlaşmanın bu hafta içinde imzalanması beklenirken, Apple’ın Warner Music ile anlaşmaya da çok yakın olduğu ifade edildi.
Bu haberlerin doğru olması durumunda Apple’ın iRadio’yu beklenildiği gibi yaz aylarında yayınlaması son derece yüksek bir ihtimal gibi gözüküyor. Ancak işlerin Apple adına tam anlamıyla pürüzsüz olarak ilerlediğini söylemek pek mümkün değil. Apple’ın servisi devreye sokmak için ihtiyaç duyduğu bir diğer büyük plak şirketi olan Sony Music Entertainment’ın halen ayak diretmeye devam etmesinin şu an için şirketin önündeki en ciddi engel olduğu söyleniyor. Apple’ın müzik servisi için şu anda Pandora tarafından oranlarla aynı düzeyde bir oran teklif ettiği belirtildi. Apple’ın akış sağlanan 100 şarkı için 6 cent ödemeyi önerdiği ilk teklifi üç büyük plak şirketi tarafından da reddedilmişti. Halihazırda 400 milyon aktif iTunes kullanıcısı olan Apple’ın kullanıcılarını yeni servise yönlendirmesi pek zor olacakmış gibi durmuyor.
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ