Teknolojiye Daha Net Bakın - 22 Nisan 2013
  • 202 views
  • 22 Nisan 2013
  • 0
  •  

Antivirüssüz de olur mu?


Neden antivirüsten vazgeçmemelisiniz?Çok dikkatli olmanız halinde, antivirüs kullanmadan da güvenliğinizi sağlamanız mümkün mü?Hisleriniz, virüslerden korunmada büyük rol oynuyor. Ancak bu, bilgisayarınızda herhangi bir virüs koruması kullanmadan güvende olabileceğiniz anlamına gelmiyor.
Bilgisayar başında sergilediğiniz davranışların virüslerden korunmada çok önemli bir rolü var. Şüpheli web sitelerinde dolaşmıyor ve onlardan dosya indirmiyorsanız, PC’nize virüs bulaşma riski çok daha düşük. Ancak bazı durumlarda tüm yamalarını yüklediğiniz işletim sisteminiz ve web tarayıcınız bile “sıfırıncı gün” açıklarından etkilenebilir. Yani sadece bir web sitesini ziyaret ederek PC’nize virüs bulaştırmanız mümkün olabilir. Hatta güvendiğiniz bir web sitesine virüs bulaşması halinde, hiç haberiniz olmadan virüs sahibi olabilirsiniz.
Herhangi bir antivirüs kullanmıyorsanız, tanıdıklarınızdan gelen dosyalarda da riski kabul ediyorsunuz demektir. Örneğin kardeşinizin bilgisayarına virüs bulaşmışsa, size gönderdiği bir dosya virüsün bilgisayarınıza sıçramasını sağlayabilir.
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ