Teknolojiye Daha Net Bakın - 13 Mayıs 2013
  • 238 views
  • 13 Mayıs 2013
  • 0
  •  

Android’den dev yenilik!


Google Play Games, APK dosyasında göründü!
Google Play’in içerisinde keşfedilen bu detaylar, Android için yeni bir dönemin habercisi!Windows Phone’un Android’in karşısında avantajlı olduğu nadir alanlardan bir tanesi de oyun platformu Xbox Live. Ancak yakın bir zamanda bu durum da ortadan kalkabilir.
Google Play Service 3.1.36’nın APK dosyasında yapılan incelemeler, uygulamanın “başarılar”, “liderlik sıralaması”, “oyunlar arası uyarılar” ve çoklu oyuncu işlevi gibi işlevlere referanslar içerdiğini ortaya çıkardı. Android Police’in keşfettiği bu işlevler, “Google Play Games” adında bir hizmete bağlı bulunuyor ve henüz tam olarak çalışmıyor.
Birçok kişi için kötü haber ise hizmetin popülerliği tartışılan Google+ ile bağlanmış bulunması. Google’ın çeşitli hizmetleri için Google+’ı şart koştuğunu düşündüğümüzde bu, şaşırtıcı bir hamle değil.
Android Police, oyunların “save” dosyalarını bulutta saklamayla ilgili ipuçlarına da rastladığını, ancak hizmetin bazı bölümlerinin eksik olduğunu söylüyor.
Android, akıllı ceplerde birçok alanda önde olsa da oyun alanında Xbox Live destekli Windows Phone 7 (2010’dan bu yana) ve GameCenter’lı iOS platformunun gerisinde kalıyor. Google’ın Android için hazırladığı oyun platformunun APK dosyasına entegre edilmeye başlandığını düşünürsek, hizmetin tanıtımının yaklaştığını tahmin edebiliriz.
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ