Teknolojiye Daha Net Bakın - 5 Şubat 2013
  • 282 views
  • 05 Şubat 2013
  • 0
  •  

Akıllı TV’lerle ilgili şok gerçek!


Telefon pazarının ardından en yoğun rekabetin yaşandığı akıllı televizyon sektöründe üreticiler birbiri ardına yeni oyuncaklarını satışa sunuyor. Peki akıllı televizyonu kullanıcılar nasıl kullanıyor? Televizyonların akıllı olması gerçekten de hayatımızı değiştirdi mi?Temelde internete bağlanan ve kullanıcıların interaktif olarak görüntüye ulaşabilmesini sağlayan akıllı TV’lerde kullanıcılar daha çok Twitter ve LinkedIn hesaplarına giriyor. Ancak iş Facebook’a geldiğinde kullanıcıların birçoğu televizyonlarından Facebook hesabına girmeyi tercih etmiyor ve bu anlamda Facebook televizyonların trafiğinden Twitter kadar faydalanamıyor.
Bir diğer önemli nokta ise YouTube kullanımı ile ilgili… Akıllı televizyonlarıyla Netflix ve Hulu Plus gibi video sitelerine sık sık giren tüketiciler dünyanın en büyük video platformu YouTube’a hiç ilgi göstermiyor ve YouTube kullanımı son derece düşük. Kullanıcılar müzik dinlemek istediğinde Pandora gibi servisleri tercih ediyor.
Sonuç olarak kullanıcılar akıllı televizyonlarıyla ne Facebook’a giriyor, ne YouTube’tan video izliyor, ne kitap okuyor, ne de internet üzerinde sörf yapıyor.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ