Teknolojiye Daha Net Bakın - 10 Ocak 2013
  • 310 views
  • 10 Ocak 2013
  • 0
  •  

3D öldü, yerine bakın kim geldi!


Son iki yıldır televizyon üreticilerinin üzerine basa basa tanıttığı 3D teknolojisinin adını artık kimse anmıyor.ABD’nin Las Vegas eyaletinde devam eden dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES, teknoloji dünyasının son durumuyla ilgili de fikir veriyor.
Yeni nesil televizyonların bolca tanıtıldığı fuarda ise dikkatlerden kaçmayan bir nokta var: 3D nerede? Neden hiçbir üretici henüz dünyada yaygınlık kazanmayan ama devrim olarak nitelendirilen bir teknolojiyi ağzına almıyor?
Theverge’ün haberine göre televizyon üreticileri artık 3D yerine daha yüksek çözünürlüklü ekranlar ve OLED’in getirdiği özellikleri dillendiriyor. özellikle 4K UltraHD TV’ler üreticilerin bir numaralı gözdesi… Zira üreticiler kullanıcıların televizyon alırken 3D özelliğini aramaktan ziyade daha yüksek çözünürlük aradığını ve 3D’nin halihazırda sunulan bir küçük bir özellik olduğunu düşünüyor.
Sony’nin CEO’su Kaz Hirai, CES 2013’te yaptığı konuşmasında televizyonların dijital kayıt özelliğinin üzerinde daha fazla dururken 3D’den hiç bahsetmedi.
Sony’den Kentaro Matsumoto konuyla ilgili yaptığı açıklamada 3D’nin artık bir standart olduğunu ve daha yeni özelliklerin keşfedilmeye başlandığını belirtti.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ