Teknolojiye Daha Net Bakın - 14 Şubat 2013
  • 200 views
  • 14 Şubat 2013
  • 0
  •  

22 bin dolarlık telefon!


Vertu, Android işletim sistemiyle çalışan ilk modeli Vertu Ti’yi tanıttı.Ürettiği lüks telefonlar ile tanıdığımız Vertu, Android işletim sistemiyle çalışan ilk modeli Vertu Ti’ye resmiyet kazandırarak, cihazın fiyat etiketi ve teknik detaylarıyla ilgili bilgileri paylaştı.
Vertu Ti İngiltere’de yapılan 184 el yapımı parçadan imal edilmiş ve her Vertu Ti sanatçısının imzasını taşıyor. Donanımsal özelliklerinden çok dış tasarımı ile ön plana çıkan Vertu Ti deri, titanyum ve safir karışımı bir dış kasaya sahip.
Titanium Black Leather, Titanium Pure Black, Titanium Black Alligator ve Titanium Black PVD Red Gold olmak üzere 4 farklı modelde satışa sunulan Vertu Ti’nin her modelinin tasarımında kullanılan materyallere göre kendine ait bir satış fiyatı bulunuyor. Ancak bu fiyatların 10.000 Dolar ile 22.000 Dolar arasında değiştiğini söyleyebiliriz.
Vertu Ti modelleri yurt dışında sırasıyla; 6 bin 700 pound, 8 bin pound, 8 bin 900 pound ve 13 bin 900 pound’dan satışa sunulacak. Söz konusu firma Vertu olduğunda bu rakamlar göze batmasa da, Vertu Ti’nin benzer teknik özelliklere sahip android cihazların kat kat üzerinde bir fiyat etiketine sahip olduğu değişmez bir gerçek. Ancak, cihazın donanımdan çok sahip olduğu işçilik ile ön plana çıktığı düşünülecek olursa fiyatın bu denli yüksek olmasının nedeni daha iyi anlaşılır.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ