Teknolojiye Daha Net Bakın - 21 Ocak 2013
  • 262 views
  • 21 Ocak 2013
  • 0
  •  

2013 model Sony Cyber-shot’lar!


Sony, gelmiş geçmiş en iyi fotoğraf kalitesi sunan, gelişmiş Optik SteadyShot özelliği ile zum yaparken bile daha etkili ve net kareler çekilmesine olanak tanıyan, Wi-Fi özelliği sayesinde de bu unutulmaz kareleri anında paylaşma fırsatı veren yeni Cyber-shot™ fotoğraf makinelerini tanıttı. İlk kez, teknolojinin kalbinin attığı Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2013’te tanıtılan yeni Sony Cyber-shot™’lar, hareket eden kişi ve nesnelerde daha iyi sonuçlar için iyileştirilmiş Superior Auto’ya sahip. Yeni Güzellik Efekti ile anında portre rötuşlama olanağı sunuyor. Gelişmiş Flaş’ı ile de uzaktaki nesneleri bile çekim esnasında mükemmel aydınlatıyor.
İnce ve şık yeni Cyber-shot™ WX200/WX80/WX60 fotoğraf makinelerinde, son derece detaylı pırıl pırıl fotoğraflar ve FULL HD videolar için Sony’nin büyük beğeni toplayan Exmor R™ CMOS sensörü bulunuyor.
Zum yaparken bile daha canlı kareler yakalayınExmor R™ CMOS modellerinde bulunan ve artık geçen yıla kıyasla dört kata kadar daha etkili olan Optik SteadyShot, fotoğraf makinesindeki sallantıların etkilerini azaltarak, zum sırasında dahi canlı, titreşimsiz görüntüler elde edilmesini sağlıyor. Artık geniş açılı manzaralardan yakın telefoto çekimlerine kadar tüm zum ayarlarında daha sabit sonuçlar göreceksiniz.
İster gün ışığında ister alacakaranlıkta, uzakta ya da yakında en doğru sonuçlarExmor R™ CMOS modellerinin üçünde de yeniden rötuşlanan Superior Auto, doğru fotoğraf makinesi ayarlarının seçilmesi sırasında tahmine yer bırakmıyor. Cyber-shot™, en fazla ustalık isteyen loş sahneler de dâhil olmak üzere, daha da geniş bir yelpaze üzerindeki çekim durumlarını tanıyor. Her şey, gerek gün ışığı gerekse alacakaranlık koşullarında en iyi sonuçları otomatik olarak elde etmek üzere ayarlanırken fotoğrafını çektiğiniz kişi veya nesnenin hareketi sırasında daha iyi, titremesiz görüntüler elde etmek için geliştirilmiş hareket algılama da sunuyor.Dahili Wi-Fi ile fotoğraflarınızı sevdiklerinizle kolayca paylaşın Cyber-shot™ WX200 ve WX80 modellerinde bulunan dahili Wi-Fi, fotoğraf paylaşımını bugüne kadar hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Kullanıcılar, tam çözünürlüklü fotoğrafları kablosuz olarak akıllı telefon veya tablet bilgisayarlarına gönderebiliyor,. Hiçbir kabloya ihtiyaç olmaksızın, fotoğraf makinesinde saklanan görüntüler ağa bağlı televizyonda görüntülenebiliyor veya fotoğraf ve videolar doğrudan fotoğraf makinesinden kişisel bilgisayara aktarılarak yedeklenebiliyor.
Güzellik Efekti ile portresini çektiğiniz kişilerin en iyi özelliklerini öne çıkarınBu sezonun Cyber-shot™ ürün yelpazesinin genelinde sunulan Güzellik Efekti, portresini çektiğiniz kişilerin en iyi özelliklerini öne çıkarıyor. Çekim sonrasında, fotoğrafı akıllıca rötuşlayan fotoğraf makinesi böylece derideki kusur ve kırışıklıkları ortadan kaldırarak daha hoş sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Hatta, yarı kapalı gözlerin görünümünü genişletebiliyor, dişleri beyazlatabiliyor ve alındaki parıldamaları düzeltebiliyor. Hem kadın hem de erkek fotoğrafları üzerinde etkili olan bu özellikten, anında, otomatik olarak ve ustalık gerektiren görüntü düzenleme için kişisel bilgisayarınızı kullanmaktan çok daha kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz.
Işık meselesini Gelişmiş Flaş’a bırakınYine tüm yeni modellerde sunulan Gelişmiş Flaş da fotoğraf makinesinin hassasiyetini güçlendirerek uzaktaki kişi ve nesnelerin aynı miktarda ışık ile daha parlak görünmesini sağlıyor . Fotoğraf makinesinin efektif flaş mesafesini artıran bu özellik, parti çekimleri, iç çekimler ve alacakaranlık gibi, fotoğraf makinenizin dahili flaşının sıklıkla aksiyona ayak uydurmakta zorlandığı durumlarda büyük bir avantaj sunuyor.
Tüm Exmor R™ CMOS modellerinin bir diğer ortak özelliğini ise o en kıymetli anıların keyfini, zengin ve doğal renkler ile üretilmiş şekilde sürmenizi sağlayan yeni TRILUMINOS Colour ile uyumluluk oluşturuyor . TRILUMINOS™ Ekran desteğine sahip herhangi bir BRAVIA televizyon üzerinde gösterilen fotoğraf ve videolarda canlı, ultra gerçekçi renklerden oluşan genişletilmiş bir paletin tadını çıkaracaksınız.
Bir bakışta bu sezonun yeni Cyber-shot™ modelleriİnce, kompakt Cyber-shot™ WX200, WX80 ve WX60, seyahat veya günlük çekimler için ideal olan hafif ve şık bir fotoğraf makinesi ile muhteşem fotoğraf ve Full HD filmleri yakalıyor.
Dayanıklı yeni Cyber-shot™ TF1 ise, kara, kuma, toza, sıfırın altındaki sıcaklıklara ve 10 metreye kadar derinliklerde tamamen su altında tutulmaya karşı dayanıklı olmasıyla temponuza ayak uyduruyor. Şoklara karşı dayanıklı spor gövdesi rahatlıkla kullanılabilmesini sağlamak üzere tasarlanırken, kolay, ustalık istemeyen kontrolleri yürüyüşten tozlu bisiklet yollarına ve kumsal veya havuz başına kadar her yer ve etkinlikten aldığınız keyfin de önüne geçmeyecek. Fotoğraf makinesi, ister iç isterse dış mekanlarda olun, çekimlerin net şekilde görüntülenebilmesi için LCD parlaklığını otomatik olarak ayarlıyor.
Güçlü 26x optik zum aralığı ile Cyber-shot™ H200 herhangi bir objektif değiştirmenize gerek kalmaksızın bir profesyonel gibi fotoğraf çekmenize yardımcı oluyor. Fotoğraf makinesinin ergonomik ve konforlu tutma yeri ve DSLR benzeri tasarımı Sony’nin  değiştirilebilir objektifli fotoğraf makinesi yelpazesini örnek alıyor.
Hafif, kompakt Cyber-shot™ W730 ise kompakt fotoğraf makineleri ile çekim yapmayı son derece kolaylaştırırken W710 ise acemi fotoğrafçıların işini kolaylaştıran büyük, rahat düğmeler ekliyor. Maharet gerektiren fotoğraf makinesi ayarları veya kafa karıştırıcı kontroller konusunda endişelenmeksizin, son derece detaylı fotoğrafların ve HD videoların tadını her seferinde çıkartacaksınız.
Bir bakışta Sony Cyber-shot™ 2013 Ailesi ve ÖzellikleriCyber-shot™ WX200 – 18,2 efektif megapiksel Exmor R™ CMOS sensör, 10x optik zum Sony G Lens, gelişmiş Optik SteadyShot, Full HD video, Superior Auto, yüksek hızlı Otomatik Netleme, Wi-Fi, Güzellik Efekti, Gelişmiş Flaş.
Cyber-shot™ WX80 – 16,2 efektif megapiksel Exmor R™ CMOS sensör, 8x optik zum Carl Zeiss Vario-Tessar Lens, gelişmiş Optik SteadyShot, Full HD video, Superior Auto, Wi-Fi, Güzellik Efekti, Gelişmiş Flaş.
Cyber-shot™ WX60 – 16,2 efektif megapiksel Exmor R™ CMOS sensör, 8x optik zum Carl Zeiss Vario-Tessar Lens, gelişmiş Optik SteadyShot, Full HD video, Superior Auto, Güzellik Efekti, Gelişmiş Flaş.
Cyber-shot™ TF1 – 10m’ye kadar su geçirmez, toza, şoka ve donmaya karşı dayanıklı**; 16,1 efektif megapiksel Super HAD CCD sensör, 4x optik zum Lens, Optik SteadyShot, HD video, Güzellik Efekti, Gelişmiş Flaş.
Cyber-shot™ H200 – 20,1 efektif megapiksel Super HAD CCD sensör, 26x optik zum Sony Lens, HD video, Intelligent Auto, Güzellik Efekti, Gelişmiş Flaş, AA pil ile uyumlu.
Cyber-shot™ W730 – 16,1 efektif megapiksel Super HAD CCD sensör, 8x optik zum Carl Zeiss Vario-Tessar Lens, Optical SteadyShot, HD video, Intelligent Auto, Güzellik Efekti, Gelişmiş Flaş.
Cyber-shot™ W710 – 16,1 efektif megapiksel Super HAD CCD sensör, 5x optik zum Sony Lens, HD video, Intelligent Auto, Güzellik Efekti, Gelişmiş Flaş.
Sony Cyber-shot™ aksesuar yelpazesiAyrıca, aralarında renk uyumlu taşıma çantaları, kayışlar, piller ve şarj cihazlarının da bulunduğu çok geniş bir resmi Sony Cyber-shot™ aksesuar yelpazesinden de seçim yapılabiliyor. Bunlar arasında, USB ve/veya elektrik prizinden beslenerek yedi farklı Cyber-shot pilinin hızlıca şarj edilmesine imkan veren yeni BC-TRX de bulunuyor. BC-TRX’in üzerinde bulunan şarj durumu gösterge ışığı, tüketicinin pilinin ne kadarının şarj edildiğini görmesini de kolaylaştırıyor.
Bu sezonun yeni Cyber-shot™ W710 ve W730 fotoğraf makineleri, Aralık 2012’den itibaren Asya-Pasifik bölgesinde temin edilebilirken, WX200, WX80, WX60, TF1 ve H200 modelleri ise Şubat 2013’ten itibaren raflardaki yerini alacak. (WX200 Türkiye’de Nisan ayından itibaren, diğer modeller ise Mart ayından itibaren satışa sunulacaktır.)
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ