Teknolojiye Daha Net Bakın - 27 Mart 2013
  • 266 views
  • 27 Mart 2013
  • 0
  •  

1 TB’lık kablosuz disk!


Seagate kablosuz veri depolamada kendi rekorunu kırdı, çıtayı 1TB’a çıkardı.Taşınabilir disklerde kablo sorunu ortadan kalkıyor. Geçtiğimiz yıl bir ilki gerçekleştirerek dünyanın ilk kablosuz taşınabilir diskini tüketicilerin beğenisine sunan Seagate, başta kapasite olmak üzere birçok özelliğinde yeniliğe gittiği ürünü, Wireless Plus’ı satışa hazırlanıyor. 
Seagate’in mobil cihazlar için ürettiği Wireless Plus taşınabilir diski, 1 TB’lık kapasitesi, 10 saatlik pil ömrü, 8 ayrı cihaz ile aynı anda içerik akışı sağlamasıyla alanında çıtayı bir adım daha yukarı taşıyor.
Park Associate araştırma şirketinin mobil cihaz kullanıcıları üzerinde yaptığı araştırmaya göre kullanıcılarının yarısından fazlası cihazlarının depolama kapasitesinden memnun değil. Aynı şekilde %20’side veri yoğunluğuna bağlı olarak cihazlarının kapasitelerini yetersiz buluyor.
Seagate, kullanıcıların tablet ve akıllı telefonlarda yaşamış olduğu bu kapasite sorununu göz önünde bulundurarak ortaya yeni bir cihaz çıkardı. 8 farklı cihaza aynı anda kablosuz akış sağlayabilen cihaz, 1TB‘lık kapasitesi ve 10 saatlik batarya süresi ile dikkat çekiyor.
Seagate Wireless Plus, iOS, Android işletim sistemli cihazlara ve Kindle Fire HD sürücülere Seagate Media uygulaması üzerinden erişiyor. Uygulama sayesinde içerik ve dosyaların kablosuz olarak kaydedilebilmesi mümkün oluyor.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ