Teknolojiye Daha Net Bakın - 29 Aralık 2012
  • 377 views
  • 29 Aralık 2012
  • 0
  •  

1 saatin faturası 63 bin lira oldu!


İnternet sitesinde yapılan bir fiyat yanlışlığı yüzünden şirket 1 saat içinde 63 bin TL zarar uğradı fakat müşterileri üzmedi.
İnternet üzerinden elektronik ürünler satan satan Gold.com.tr’de bir saatlik yanlış fiyatlandırma pahalıya patladı. Hatalı fiyat girilen ürün bir saat içinde 956 adet satıldı. Gold Teknoloji Marketleri Genel Müdür Yardımcısı Özcan Ceyhan, hatayı fark eder etmez fiyatı düzelttiklerini ancak 1 saatte 63.096 TL zarar ettiklerini ifade etti. Ceyhan, müşteri memnuniyeti adına bu zararı üstlendiklerini belirtti. Gold.com.tr’de Samsung 1TB taşınabilir harici disk fiyatının yanlış girilmesi sonucunda bir saat içerisinde 956 adet ürün zararına satıldı. Hata fark edilene kadar geçen 1 saatlik süre zarfında ürünü satın alan gold.com.tr müşterileri 185 TL yerine 119 TL ödedi.
Bu hatadan dolayı müşterilerini mağdur etmediklerini belirten Gold Teknoloji Marketleri Genel Müdür Yardımcısı Özcan Ceyhan, “Hatayı fark ettiğimiz zaman sitemizde ürünün fiyatını düzelttik. Bu hata bize 63.096 TL’ye mal oldu ancak bir saat içerisinde ürünü satın alan 956 müşterimize hiçbir zaman bulamayacakları kadar avantajlı bir fiyat sunmuş olduk. Her ne kadar bize maliyeti yüksek olsa da ‘Hesaplı Teknoloji’ sloganına sahip bir firma olarak müşterilerimiz adına sevindiğimizi ifade etmem gerekir” dedi.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ