Teknolojiye Daha Net Bakın - 22 Haziran 2013
  • 214 views
  • 22 Haziran 2013
  • 0
  •  

1 günde 9 cihaz!


Güney Koreli Samsung, Londra’da yaptığı ‘Samsung Premiere 2013’ toplantısında bir günde 9 yeni cihaz tanıttı. Bu ürünler arasında en çok öne çıkanlar ise Galaxy S4 Zoom, Galaxy S4 Mini, Galaxy S4 Active, Windows 8 tabanlı serisinin yeni üyeleri ATIV Q oldu.Tüketici elektroniğinde pazar yeniden kızışıyor. Başta akıllı cep telefonları olmak üzere, tablet ve fotoğraf makinelerinde yeni serilerini tanıtan Samsung, pazar payını arttırmayı hedefliyor. Adı duyulan ve duyulmayan 9 yeni cihazını resmi olarak tanıtan Samsung, yeni cihazlarıyla dikkat çekti. Samsung’un Küresel Pazardan Sorumlu Pazarlama Başkanı DJ Lee, Galaxy S4 ailesinin yeni üyeleri Galaxy S4 Zoom, Galaxy S4 Mini, Galaxy S4 Active’i, Windows 8 tabanlı serisinin yeni üyeleri ATIV Q (hem Windows 8 hem de Android kullanıyor), ATIV Tab 3, ATIV Book 9 Plus, ATIV Book 9 Lite ve ATIV One 5’i tanıttı.
SU GEÇİRMEZ TELEFON
Tanıtımda öne çıkan ürünler arasında su geçirmez ‘Samsung S4 Active’ cep telefonu, hem Android hem de Windows işletim sistemlerini aynı anda çalıştırabilen ‘Samsung Ativ Tab 3’ tabletini ve 4G ile internete fotoğraf yükleme özelliği olan ‘Galaxy NX’ fotoğraf makinesi de bulunuyor.
PAYINI ARTTIRACAK
Basitleştirilmiş bir Galaxy 4S olarak tanımlanabilecek Galaxy 4S mini sayesinde Samsung’un özellikle gelişmekte olan piyasalardaki payını arttırmayı planladığı tahmin ediliyor. Ayrıca şirketin birçok fiyat grubunda tablet ve diz üstü bilgisayar piyasaya sürerek de sadece üst düzey ürünlere odaklanan Apple’ın ulaşamadığı tüketicileri cezbetmeye çalıştığına inanılıyor. Tanıtımda, her zaman olduğu gibi çok işlevlilik ve amaca uygunluk felsefesiyle üretilmiş Samsung ürünleri beğeni topladı.
GALAXY 4S ZOOM
Markanın haziranda piyasaya çıkardığı, özellikle kompakt bir fotoğraf makinesi ile akıllı telefonu birleştiren 10x optik zoom özelliğine sahip ‘Galaxy 4S Zoom’ ise, en çok ilgi çeken ürün oldu. Doğa sporları meraklıları için tasarlanmış; yarım saate kadar su altında tutulabilen, su altında fotoğraf da çekebilen, eldivenle kullanılabilen ve kumdan etkilenmeyen Galaxy 4S Active de Samsung’un Londra’daki Earl’s Court gösteri merkezinde tanıttığı ürünler arasındaydı. 
27 milyon dolar azaldı
Yeni ürünlerin tanıtımı şirketin büyük umutlarla piyasaya sürdüğü Galaxy 4S serisinin satışlarının bekleneni vermediğinin görüldüğü bir dönemde gerçekleşti. Son iki haftada Güney Kore merkezli Samsung’un hisselerinin değeri hızla düştü ve şirketin piyasa değeri 27 milyon dolar azaldı.
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ