Anasayfa » Microsoft » Samsung Galaxy S6, Microsoft Uygulamalarına Sahip Olacak
Samsung Galaxy S6, Microsoft Uygulamalarına Sahip Olacak

Samsung Galaxy S6, Microsoft Uygulamalarına Sahip Olacak

Galaxy S6’da Samsung’un kendi uygulamaları yerine Microsoft uygulamalarına yer vereceği iddia edildi.

samsung microsoftGüney Koreli teknoloji devi Samsung, amiral gemisi Galaxy S6 modelini birçok teknolojimeraklısının ve Samsung kullanıcılarının sabırsızlıkla beklediği 1 Mart’ta düzenlenecek MWC 2015’te tanıtmaya hazırlanıyor. Birçok kaynaktan gelen bilgilerle donanım özellikleri netleşmeye başlayan Galaxy S6’da, yazılım tarafında da değişiklikler yapılacağı haberleri gelmeye devam ediyor.

Birkaç gün önce Sammobile sitesi, kullanıcıları için üst sınıf bir akıllı telefon deneyimi sunmak için Samsung’un Galaxy S6’yı Nexus 6’nın sunduğu arayüz performansı seviyesine çıkarmak için TouchWiz arayüzü yazılımını optimize etmeye çalıştığını söylemişti. Sammobile yine Galaxy S6 yazılımı hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Sitenin iddiasına göre Samsung, amiral gemisi modelinde TouchWiz arayüzünü rahatlatmak için gereksiz uygulamaları kaldıracak. Kaldırılacak uygulamalar listesine S Voice, S Health, S Note ve Scrapbook gibi uygulamalar bulunuyor. Ancak bu uygulamalar Google Play Store üzerinden satışa sunulacak ve ilgilenen kullanıcılar oradan indirebilecek.

Bir başka ilginç konu ise, Samsung’un Galaxy S6’da Microsoff’un birkaç uygulamasını kullanacak olması. Galaxy S6’da Microsoft OneNote, OneDrive, (ücretsiz Office 365 abonelik gerekli) Office Mobile ve Skype gibi uygulamalar yer alacak.

Samsung’un S6 performansını yükseltmek için TouchWiz kullanıcı arayüzünde ve yazılımda değişikliğe gideceği söyleniyor. Samsung’un yazılım konusunda neler yapıp yapmadığı, 1 Mart’ta MWC 2015’te Galaxy S6’nın sunumunda tüm ayrıntılarıyla ortaya çıkacaktır.