Anasayfa » Teknoloji » Mobil güvenlik çözümünü MWC’de tanıttı!
Mobil güvenlik çözümünü MWC’de  tanıttı!

Mobil güvenlik çözümünü MWC’de tanıttı!


Trend Micro mobil güvenlik çözümünü siber tehditler ve veri kayıplarına karşı geliştirdi.Trend Micro CEO’su ve kurucusu Eva Chen kapsamlı mobil güvenlik çözümünü Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttı.
İnternet güvenliği üreticisi Trend Micro, Mobil Dünya Kongresi’nde bireyler ve kurumların mobil platformlar üzerinde uğradığı siber saldırılara karşı bugüne kadar görülmemiş çapta çözüm sağlayan ürünlerini tanıttı. Tanıtılan yeni çözümler mobil ağlar ve cihazlardaki tehditleri bertaraf ederken, kurumlar ve bireylere destek olacak birçok geliştirmeyi de barındırıyor.
Mobil Dünya Kongresi 2014’te 6 Salon 6L61 standında kurumlar ve bireyleri kapsayan üç yeni çözümünü tanıtan Trend Micro, uzmanlarının yanı sıra CEO ve Kurucusu Eva Chen ile şirketin mobil güvenlik vizyonunu paylaşıyor.
Hızla artan ve karmaşıklaşan tehditlere karşı geliştirilen üç inovatif çözüm, BT yöneticilerine kurumsal cihazlar üzerinde gelişmiş kontrol imkanı sağlarken, tüketicilere benzersiz bir mobil kullanıcı deneyimi sunuyor.
Safe Mobile WorkForce mobil cihazlardan kurumsal verilere güvenle erişilmesini ve geliştirilmiş kullanıcı deneyimi sağlarken, mobil cihaza bir başka işletim sistemi aracılığıyla mobil kullanıcı verisi sunuyor.Trend Micro Mobile Security; Google Android, Apple iOS ve Amazon Kindle cihazlardaki kişisel veri ve gizliliği güvence altına alan bir güvenlik çözümü. Birinci sınıf güvenli web gezintisi, Facebook ayarları için gizlilik el kitabı, tehdit koruma özellikleri barındıran çözüm, kayıp cihaz koruması, veri yedekleme ile ebeveyn kontrolü sunuyor.
Mobile AppReputation yeni ve var olan zararlı yazılımlar içeren mobil uygulama itibar kontrolü ve indirmeler sırasında tehdit savunması sağlayan dünyanın ilk mobil uygulama değerlendirme hizmetini veriyor. Dünya çapında çevrimiçi kaynaklardan milyonlarca uygulamanın algılanması, taranması ve engellemesini sağlayan Mobile AppReputation, BlackBerry uygulama mağazası BlackBerry World üzerindeki zararlı yazılımların da ortaya çıkarılmasında başrolü oynuyor.Mobil tehditlerin yoğun ve karmaşık bir şekilde artmaya devam ettiğini, Trend Micro’nun bu zorlukları tespit etmede kanıtlanmış uzmanlığı ile kararlı mücadelesini sürdürdüğünü belirten Eva Chen, “2014’te, siber saldırganların saldırı rotası mobil cihazlar olacak. Sadece Android tehditlerinin bu yıl içerisinde 3 milyonu aşması bekleniyor. Bulut tabanlı uygulamalar ve BYOD politikaları yaygın hale gelirken, hem çalışanlar hem de kurumlar için hassas veriler risk altına giriyor. Kapsamlı çözümlerimiz, mobil deneyimi hiçbir sekteye uğratmadan bu verilerin güvende kalmasını sağlıyor.” dedi.
Mobil tehdit araştırmalarının öncüsü Trend Micro, saldırıların nereden geleceğini ve kullanıcıların kendilerini en iyi nasıl savunacağını ortaya koyuyor. Trend Micro’nun 2013 Mobil Tehdit Raporu’nda araştırmalarına yer veren Trend Micro uzmanları, mobil tehditlerin uygulamalar ile Android’deki açıkların ötesine taşındığını ve düşük seviyede güvenlik sunan mobil ekosistemi ortaya çıkaran endüstri standartlarını da aştığını belirtti. 2013 yılında TrendLabs araştırmacıları zararlı ve yüksek risk taşıyan Android yazılımlarının yıl sonuna kadar, kişisel bilgisayar zararlı yazılımlarının 10 yılda ulaştığı 1 milyon rakamını aşacağını öngördü. Bugün, TrendLabs bu sayının 2014 yılında 3 milyonu bulacağını öngörüyor.
Trend Micro çözümlerinin etkisi BlackBerry ile gerçekleştirdiği iş ortaklığı ile güçlendi. Trend Micro, sonradan değiştirilen Android uygulamalarını, BlackBerry World mağazasında satışa sunulmadan önce algılıyor ve engelliyor. Trend Micro Mobile AppReputation hizmeti, zararlı ya da yüksek risk taşıyan potansiyel tehditleri algılayıp, işaretleyerek cihazlara ve ağlara zarar vermesinin önüne geçiyor.
“Müşterilerimizi zararlı yazılımlar gibi güvenlik endişelerine karşı korumak BlackBerry’nin öncelikleri arasında ilk sırada bulunuyor” diyen BlackBerry Güvenlikten Sorumlu Başkan Yardımcısı ScottTotzke, “Trend Micro’nun uygulama tarama yetenekleri ile gelişmiş uygulama güvenlik incelemesi sağlayan BlackBerryGuardian’ın birbirine güçlerini aktarması sayesinde müşterilerimize, mağazamızdaki uygulamaların mümkün olduğunca güvenli olduğu konusunda emin olmalarını sağlayacak bir koruma katmanı daha sunuyoruz.” şeklinde konuştu.